කවුද මැරැවේ Rosie Larsen ?


මම හිතුවා යාළුවන්ට  තවත් රෑපවාහිනි කතාමාලාවක් පිලිබඳ විස්තර ගෙන එන්න ,මේක ඇත්තටම රහස් පරීක්ෂක කතාමාලාවක් .මේ කතාමාලාව ගෙතී ඇත්තේ Rosie Larsen ගැහුණු ලමයෙක්ගේ මරණයක් සම්බන්ධවයි .මේ පරීක්ෂණය කරන්න භාර ගන්නේ Sarah Linden ,Stephen Holder කියන රහස්පරීක්ෂක යුවලටයි .මේ කතාවේ පලමු කොටසේ දී මිය ගිය දැරියගේ සිරැර පොකුණය ගිල්ලු කාර් රථයකින් හමුවේ නමුත් ඒ කාර් රථය අයත් වන්නේ ඒ දිනවල පවත්වන ජන්ද අපේක්ෂකයෙකුටයි.නමුත් ආරම්භයේදී ඔහු වැරදිකරැ කිරිමට තරමි සාක්ෂි හමුනොවේ ,එහෙත් කතාවේ ඉදිරියට යැමේ දී විවිධ පුද්ගලයන් පිලිබඳ සැක පලවේ ඉතිං මොවුන් අතරින් කවුද ඇත්තටම Rosie Larsen මරණයට පත් කලේ ?
ඒ ඇයි ඔහු හෝ ඔවුන් ඇයව මැරැවේ ? යන දැ ඔබ මෙය නැරඕමෙන් දැන ගත හැක. මෙම කතා තුලින් ඔබට Sarah Linden ජිවිතයේ සිදුවන වෙනස් විම් , පවුලක දරැවෙක් නැතුවු විට එය අනෙක් අයට බලපාන ආකාරය වැනි දැ මෙය නැරඕමෙන් දැනගත හැක. මම නම් මේක එක හුස්මට බැලුවා මේකේ එක් කොටසක් බැලුවොත් අනෙක් කොටස් ටිකත් බලන්න අනිවාර්යෙන්ම හිතෙනවා.
මේකත් පවුලේ සැමට එකට එක්ව නැරඕය හැක.මේ කතාව ආරම්භ වුයේ 2011 දීය එමෙන්ම මෙහි 2012 දී Season 2 අවසාන වුනා එම කතාමාලාවේ අවසානයේදී නියම මිනිමරැවා සොයාගනු ඇත. එමෙන්ම මෙහි Season 3 ආරම්භ කරන බව දැනගන්නට ලැබේ.
 මෙම The Killing 2011 කතාමාලාව Golden Globe යෝජනා වි ඇති අතර IMDB 7.9 අගයක් ලබාගෙන ඇත .
මේකේ රඟපාන අය
Mireille Enos
Billy Campbell
Joel Kinnaman
Michelle Forbes
Brent Sexton
Kristin Lehman
Eric Ladin
Jamie Anne Allman
Liam James
Tom Butler
~ලිපිය චේතිය සහෝගෙන් ~

විකියා

මෙතන පහළින් තියන සබැඳුම් වලිනුත් ඔබට මාව හමුවෙන්න පුළුවන්.

විකියා has 159 posts and counting. See all posts by විකියා

4 thoughts on “කවුද මැරැවේ Rosie Larsen ?

 • Pingback:My Homepage

 • December 9, 2012 at 8:50 PM
  Permalink

  thanks

 • November 20, 2012 at 8:32 AM
  Permalink

  එල එල 🙂

 • November 20, 2012 at 8:15 AM
  Permalink

  niyama story akak wagey thxzzz

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!