Legends of tomorrow trailer breakdown

කියන්න වචන නෑ. මේ trailer එක ආයෙ එකෙන්ම සුපිරි. ඇත්තටම කියනවනන් මේ show එක සමහර විට flashට වඩා හොද වෙන්න පුලුවන්. එහෙනම් අපි කෙලින්ම වැඩේට බහිමු.
1- මෙයාලා තමයි legends of tomorrow. මෙතන දෙන්නෙක් අඩුයි එක්කෙනෙක් තමයි rip hunter(මෙයාව අපිට trailer එකේ මැද හරියෙදි දකින්න ලැබෙනව.)එනිත් කෙනා තමයි heat wave. ( මෙයාව trailer එකේ පෙන්නුවත් group එක එකතු වෙන තැන පෙන්නුවෙ නෑ. ඒකට හේතුව තමයි ගොඩක් දුරට heat waveට රගපාන Dominic purcellට වෙලාවක් තියෙන්නෙ නැතුව ඇත් මේ scene එක ගත්ත දවසෙ මොකද මෙයාලා රගපාන්නෙ මේ show එකේ විතරක් නෙවේ හින්දා. ඉක්මනින්ම team එක හදුන ගමු අපි එහෙනම් (පින්තූරය 11)
– Atom/Ray palmer
– Firestorm/Martin stein
– Hawkgirl/Kendra Saunders
– Richard “Rip” hunter
– Heat wave/Mick rory
– Captain cold/Leonard Snart
-The canary(White canary)/Sara lance
– The flash/Barry Allen ( මෙයාව හැම තිස්සෙම දකින්න හම්බෙන එකක් නෑ මොකද එයාට එයාගෙම show එකක් තියෙනවනෙ )
මීට අමතරව,
-John Diggle
-Jay Jackson
මේ අය තමයි දැනට නම් කරලා තියෙන්නෙ.
2/3- Arrow බලන අයට මත ඇතිනෙ Sara මැරුන කියලා. ඒවගේම Trailer එකේ පෙන්නනවා Saraට ආපහු පන එන්නෙ කොහොමද කියලා. ඔව් ඔයා හරි, Lazarus pit එකේ එහෙමත් නැත්තන් Barry කිව්ව විදිහට Hot tub එකේ ආදාරයෙන් තමයි Sara ආපහු මේ ලෝකෙට එන්නෙ. කොහොමහරි කලින් post එකක අපෙ යාලුවෙක් හොද ප්‍රශ්නයක් ඇහුවා. ඒක තමයි saraව වැලලුවනම් එයාව කොහොමද ආපහු Lazarus pit එකට ගෙනාවෙ කියලා. ඒවගේම Sara මැරිලා දැන් ගොඩක් කල්නෙ. මෙතනදි තමයි Rip hunter එන්නෙ. මෙයා Time traveler කෙනෙක්. ඒක නිසා මෙයාට පුලුවන් saraගෙ ශරීරය මැරුන දවසෙම වගේ ආපහු අරන් එන්න. ඒවගේම lazarus pit එකේ උදව්වෙන් ආපහු මේ ලෝකෙට එන කොට ඒ කෙනාගෙ personality එක වෙනස් වෙනවා. ඒකිව්වෙ මැරිලා හිටිය කාලය අනුව. Saraට පන ආවෙ මැරුන දවසෙමනන් මේක එච්චරටම බලපාන්නෙ නෑ හැබැයි මැරිලා හිටපු කාලය වැඩි වෙන්න මේක ඒ කෙනාට බලපානව. Saraට වගේ theaටත් මේ තත්ත්වය බලපානව ඒවගේම Arrow ලියන අය කිව්වා Theaගෙ personality එක ටිකක් වෙනස් වෙයි කියලා ඉස්සරහට. ඒක නිසා කලින් හිටපු Saraම දකින්න වෙයි කියලා හිතන්න අමාරුයි ඉස්සරහට.
4- Hawkgirl. ඇති යන්තම් තවත් මන් ආසම චරිතයක් Tv universe එකට එකතු වෙනවා. Comic වල මෙයාට දුවෙක් ඉන්නවා Mia කියලා. ඒවගේම hawkman වගේ අය ගැන easter eggs තිබුනොත් ඒක පුදුමයක් නෙවේ නේද.
5- මෙතන අපිට පෙන්නනවා kendra hawkgirl විදිහට. හරියට බලාගන්න බැරි උනත් පොඩි අදහසක් ගන්න පුලුවන් hawkgirl මොන වගේද කියලා show එකේ.
6කලින් කිව්වා වගේ අපිට ඉදලා හිටලා Flash වගේ අයව බලාගන්න පුලුවන් වෙයි.
7- ඔන්න දැන් තමයි Atom සම්පූර්ණයෙන්ම Atom වෙන්නෙ.
8/9- Rip hunter තමයි මේ show එකේ harrison wells. එයා එන්නෙ අනාගතෙන් වගේම team එකේ නායකත්වයත් එයාට ලැබෙන්න පුලුවන්. මීට අමතරව මෙයාව Batman the brave bold, time out for vengeance episode එකේ දකින්න පුලුවන්.
10- Vandal savage තමයි මේ show එකේ ලොකුම හතුරා. Justice league doom බලපු අයට මෙයාව හොදට මතක ඇති ඊට අමතරව justice league animated series,young justice,smallville,batman the brave and the bold ඒවගේ Dc universe online game එකේ උනත් මෙයාව දැක බලාගන්න පුලුවන්.
11- Heat wave ගැන කලින් කිව්වනෙ ඒවගේම show එකේ නැති තව කෙනෙක් තමයි Ronnie raymond. Ronnie නැතුව firestorm චරිතය කරන්නෙ කොහොමද කියලා හිතාගන්නනන් අමාරුයි. එක්කො martin background character එකක් විදිහට හදුන්නල දෙයි හරියට oracle වගේ. එහෙමත් නැත්තන් trailer එකේ නැති උනත් show එකට පස්සෙ එයි ronnie.
#Kyle_Rayner

https://www.facebook.com/slcomicscript

11233563_1593306100952396_7820701316037419544_n

2 thoughts on “Legends of tomorrow trailer breakdown

  • January 1, 2016 at 2:14 PM
    Permalink

    Supiri affa puluwan ikmanata sub denna bro

  • May 26, 2015 at 4:06 PM
    Permalink

    මටනම් මේ කතාව බලනකන් ඉවසිල්ලක් නැහැ බ්‍රෝ. මොකෝ එච්චරටම මේක පට්ට වගේ. එත් එක එක්කෙනාගේ චරිත ගැන කියනකොටනම් වගේ ඔලුව විකාර වෙනවා. එක බලලම තේරුම් අරගන්න එක හොදයි කියල හිතෙනවා. කොහොම උනත් වටිනා ලිපියක්. දිගටම කරගෙන යන්න සුබ පතනවා

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!