The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2..අමුනුස්ස ආදරයේ අවසන් අදියර

ඔන්න අද තමයි ලොකයක් බලාගෙන හිටපු සලරුවක අවසන් කොටස තිරගත වෙන්නේ(12.11.16)ඒ තමයි Stephenie Meyer කියන ලේකිකාවගේ ජනප්‍රිය Twilight පොත් පෙල ඈසුරෙන් නිර්මිත දෑවෑන්ත සලරු පෙලක අවසානය තමයි මෙලෙසින් සටහන් වෙන්නේ! මෙහි ඩිරෙක්ටර් තම්යි Bill Condon මෙහි Kristen Stewart බෙලා ලෙස්ත් Robert Pattinson එඩ්වඩ් ලෙසත් Taylor Lautner ජෙකොබ් බ්ලෑක් ලෙසත් රන්ගනයෙන් දායකවෙනවා..Kristen Stewart සහ Robert Pattinson සෑබෑ ජීවිතයේදීත් පෙම්වතුන්,නමුත් මොවුන් කාලයක් තිස්සේ විරසක වි සිටියා..නමුත් සලරුවෙහි සමාරම්බක උලෙලට මොවුන් දෙදෙනා එකටම පෑමිනිසිටියා,නිල නොවන ආරන්චි මාර්ග පවසන අන්දමට නෑවතත් ප්‍රේමය දලුලා වෑඩෙයි වගේ….මෙතෙක් කතාව මෙසේ,
බෙලා තම මවගෙන් වෙන්වී තම පියා සිටිනා මදක් ග්‍රාමීය නගරයට පෑමිනෙනවා..එහිදී තමාගේ පියා (නගරයේ ශෙරීෆ්)තමාගේ හොදම යාහලුවාගේ පුත් බ්ලෑක් හදුන්වාදෙනවා එතෙන් පට්න් ඔවුන් හොදම මිත්‍රයන් බවට පත් වෙනවා..නමුත් බ්ලෑක් මෙය ආදරයක් ලෙස වටහාගෙන සිතින් බෙලාට ආදරය කරනවා,ඒ අතරතුර පාසලට එඩ්වඩ් පෑමිනෙනවා..බෙලා මොහු හා ආදරයෙන් බෑදෙනවා නමුත් පසුව බෙලාට දෑනෙනවා මොහු ලේ උරාබොන්නෙක්(Vampire) බව නමුත් මේ ආරන්චීයෙනුත් ඔවුන්ගේ ආදරය නොනෑසී පවතිනවා..මේ බව බ්ලෑක් හට දෑනගන්නට ලෑබෙනවා..ඔහුගේ ගොත්‍රය පෑරනි මනුශ්ය-වුර්ක් (Werewolf)ගනයට අයත් පිරිසක්. බ්ලෑක් මේ ආරන්චියත් සමග වුර්කයෙකු බවට පත්වෙනවා එතනින් පටන් මොහුගේ ගොත්‍රයම එවෑන්නන් බවට දෑනගන්නවා..ලේ උරාබොන්නන සහ වුර්කයන් පාරම්පරික තරහාකරුවන් එතන් පටන් සටන පටන්ගන්නවා…
නමුත් බෙලාට ඈති ආදරය නිසා බ්ලෑක් හට එඩ්වඩ්ට කිසිවක් කිරීමට නොහෑකි වෙනවා..හෑලහෑප්පීම් මෑද මොවුන් විවාහවෙනවා…එහිදී වියනොහෑක්කක් සිදුවෙනවා එඩ්වඩ්ට දාව බෙලාහට දරුවෙක් පිලිසිදගන්නවා.මෙහිදී බෙලා හට වීශාල දුශ්කරතා වලට මුහුනදීමට සිදුවෙනා..දරු ප්‍රසුතිය කලොත් බෙලාගේ ජීවිතයද නෑතිවනවා.කලලය විසින් බෙලාගේ සියලුම ලේ උරාබොනවා..බ්ලෑක් හට බෙලාගේ මරනය බලාසිටීමට නොහෑකිව කලලය විනාශකිරීමට පෑමිනෙනවා.එහිදී බ්ලෑක් අතේදීම බෙලා දරුවා ප්‍රසුතකරනවා..එහිදී දරුවා මෑරීමට ආ බ්ලෑක් හට දරුවාගෙන් වුර්ක වශිය හමුවේනවා,එවිට බ්ලෑක් දරුවාට වශීවනවා..වුර්ක වශීයෙදී සියලුම වුර්කයන් වශීවුවාගේ ජීවිතය දිවිහිමියෙන් රෑකිය යුතුවෙනවා….ඉපදෙන දරුවා ගෑහෑනු දරුවෙක්..මෙහිදී බෙලා මරු වෑලදගන්නවා..ඉන්පසු එඩ්වඩ්ගේ සපාකෑමක් නිසා නෑවතත් බෙලා ලේ උරා බොන්නෙක් ලෙස පන එනවා…එතන්,පටන් කොටස අලුත් 2 කොටසෙන් බලාගන්න පුලුවන්..
මෙය Summit Entertainment බෙදාහෑරීමක්..මෙහි වියදම ඈමේරිකානු ඩොලර් මිලියන 120-131.5 පමන වෙනවා..අද රාත්‍රි 10.00ට ලොව පුරා තිරගතවීමට නියමිතයි….
~ලිපිය ගිහාන් ලක්මාල් බටගල්ල සහෝගෙන් ~
විකියා (159 Posts)

මෙතන පහළින් තියන සබැඳුම් වලිනුත් ඔබට මාව හමුවෙන්න පුළුවන්.


විකියා

මෙතන පහළින් තියන සබැඳුම් වලිනුත් ඔබට මාව හමුවෙන්න පුළුවන්.

විකියා has 159 posts and counting. See all posts by විකියා

13 thoughts on “The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2..අමුනුස්ස ආදරයේ අවසන් අදියර

 • November 17, 2012 at 9:51 PM
  Permalink

  hamotama thanxxxxx

 • November 17, 2012 at 7:35 PM
  Permalink

  ikmanatama sihala sub eka one lokka
  JAYA WEWA

 • November 17, 2012 at 7:30 PM
  Permalink

  meka anakan mama iwasillak nathuwa balan hitiye mekath ikmanata sub dala dennakoooooooooooooo plz

 • November 17, 2012 at 8:23 AM
  Permalink

  Hello There. I discovered your weblog the use of msn. That is an extremely well written article. I will make sure to bookmark it and come back to read extra of your useful info. Thanks for the post. I’ll definitely return.

 • November 17, 2012 at 12:45 AM
  Permalink

  twilight breaking dawn part 2 apita denne nedda sub dala

 • November 16, 2012 at 9:39 PM
  Permalink

  niyamai thawath aluth news geynna

 • November 16, 2012 at 8:54 PM
  Permalink

  ela hamadhaamath mama gane news dennam,uda coment eakak dala thiyena saho balala thiyenea part 1 mage hite…

 • November 16, 2012 at 8:52 PM
  Permalink

  Thanks info

 • November 16, 2012 at 8:50 PM
  Permalink

  man beluwa patta katawa……
  maxxxxxa…… .

 • November 16, 2012 at 8:44 PM
  Permalink

  එල ආව ගමන් බයිස්කෝප් එකේ සබ් දේවිනේ…ජය තවත් හොට් හොට් නිවුස් දෙන්න.. 🙂

 • November 16, 2012 at 8:40 PM
  Permalink

  Thankss

 • November 16, 2012 at 7:56 PM
  Permalink

  එල එල මෙහෙම දිරිගන්වනවනම් හෑමදාම නිවුස් දෙන්නම් කො

 • November 16, 2012 at 5:45 PM
  Permalink

  මේක නම් එනකම් බලාගෙන ඉන්නේ නිවුස් එකට පින්….මචං

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!