#spoiler_warning !! —— Arrow —— Season 2 _ Plot 6

ඇරෝ දෙවෙනි සීසන් එකේ මෙච්චර දවසක් ගොතා ගෙන ආපු කතාව ඉවර කරන්න පටන් ගන්නේ අවසාන කොටස් 3. අපි අද කතා කරන්නේ ඒ අවසාන කොටස් තුන ගැන. ඒ කියන්නේ 21, 22 සහ 23 කියන කොටස්. මුලින්ම කියන්න ඕනේ සේරම වගේ මේ වෙද්දී කතාව බලලා තියන හින්දා ඒක ඇතුලේ සිද්ද වුනු සේරම දේවල් කතා කරන්න යන්නේ නෑ. වැදගත්ම කාරණා සහ ඊස්ටර් එග් ගැන විතරයි කතා කරන්නේ මේ ලිපියෙන්.
1. ගිය පාර කොටස අවසානේ දී මොයිරා ගේ මරණයත් එක්ක ඔලිවර් ගේ ජිවිතේ වගේම ස්ටාර් සිටි වලත් ගොඩක් වෙනස් කම් වෙනවා. අපිට කතාව පටන් ගන්න වෙන්නේ ඒ අමිහිරි මතකයත් එක්ක
2. Amanda Waller ඉන්න තැන, මෙතන තමයි Suicide Squad එක රඳවලා තියෙන්නේ. කොමික් වල නම් මේ ගොඩ නගිල්ලට කියන්නේ Belle Reve කියලා
3. ෆෙලිසිටි සහ ඩිග්ල්ස් එකතු වෙලා ප්‍රශ්න කරන පුද්ගලයා මතකද? මෙයාගේ නම තියෙන්නේ Clinton Hogue විදිහට. මෙයා ගැන කොමික් වල තියෙන්නේ සතුන් වෙනුවෙන් පෙනී සිටින අර්ධ මිනිස්-සත්ව පිරිසක් Splinterfolk කණ්ඩායමේ නායකයා විදිහට. හැබැයි ෆෙලිසිටි මෙයාට වද දීපු විදිහ නම් අන්තිම අසාධාරණයි.
4. මුලින්ම කිව්වා වගේ මේ කොටස් තුනේ දී ගොඩක් සිදුවීම් සිද්ද වුනු හින්දා එකින් එක විස්තර කරන්න යන්නේ නෑ. හැබයි සෙබස්තියන් බ්ලඩ් ගේ පාලනය යටතේ ස්ලෙඩ් විල්සන් ගේ කැරලි කාර කණ්ඩායම නැගී සිටිනවා. සුපිරි ශක්තියක් තියන මේ කණ්ඩායම නගරයේ ම පාලන බලය අල්ලා ගන්න සුදානම් වෙනවා
5. අපි ගිය පාර කතා කරපු කේට් ස්පෙන්සර් හෙවත් පස්සේ කාලේක manhuntar වෙන ඇටෝර්නි නිලධාරී මරනවා ස්ලෙඩ් ගේ බලකාය. හැබයි සෙබස්තියන් බ්ලඩ් කොච්චර හිතාගෙන හිටියත් එයා නිකම්ම රූකඩයක් විතරයි
6. ස්ලෙඩ් විල්සන් ගේ උදව් කාරිය විදිහට කටයුතු කරන Isabel Rochev ට ඇරෝ කතා මාලාවේ දී Ravager කියන කොමික් චරිතය දීලා. හැබයි මේ Ravager කියන්නේ ස්ලෙඩ් ගේ පුතාට. එයාගෙන් පස්සේ ස්ලෙඩ් ගේ දුව රෝස් විල්සන් මේ නම ගත්තා. එයා තමයි ගොඩක් ජනප්‍රියම Ravager.
7. මේ වගේ වෙලාවක ගන්න තියන හැම උදව්වක්ම ගන්න වෙනවා, ඒ හින්දා නීසා අල් ගුල් එක්ක එන රාස් අල් ගුල් ගේ League of Assassins එක සහ Suicide Squad එක ලබා දෙන පොඩි උදව්වක් උනත් ගොඩක් වැදගත්.
8. මේක ගැන මුලින්ම සඳහනක් කරන්න බැරි උණා. කැනරි මුලින්ම නතර වෙලා හිටියේ මේ Clock Tower එකේ. මීට කලින් ලිපියක විස්තර කරපු Birds of Prey කණ්ඩායමේ රහසිගත මධ්‍යස්ථානයත් මේ වගේ Clock Tower එකක්. එකම වෙනස ඒක තියන්නේ ගෝතම් නගරයේ.
9. මර්ලින් තියා ක්වින් ගන්නවා එයාගේ භාරයට. තියා ක්වින් කියන්නේ දැනට සාමන්‍ය කෙල්ලෙක් උණාට ඉස්සරහට දක්ෂ සටන් ශිල්පිනියක් කරන්න මේක තමයි හොඳම පිළිවෙල
10. මිරකුරු සේරම් එක එන්නත් කරපු පුද්ගලයෙක් නවත්වන්න නම් එයාට ඇන්ටි-සේරම් එකක් දෙන්න වෙනවා. නගරය පුරා ඉන්න මිරාකුරු සෙබලු ටික ප්‍රති එන්නත දුන්නත් මහා මොළකාරයා ස්ලෙඩ් ට එන්නත දෙන්න නම් කපටි වැඩක් කරන්නම වෙනවා. ෆෙලිසිටි කරපු මේ වැඩේ නම් ආයේ කියලා වැඩක් නෑ.
11. මේ අතර වාරයේ ඔලිවර්ගේ අතීතය විස්තර කරන කොටසේත් ගොඩක් ලොකු දේවල් වෙනවා. කෙටියෙන් කියනවා නම් ඔලිවර් ඇතුළු කණ්ඩායම ලොකු කැපකිරීම් කරලා අන්තිමේ ස්ලෙඩ් නවත්වනවා. ස්ලෙඩ් ගේ ඇහැ නැති උනේ කොහොමද කියන එකට පිළිතුර අපිට මේ සතියේ දැක ගන්න පුළුවන් උණා
12. ලොකුම ලොකු කතාවක් ඇතුලේ තියන දේවල් ටික තමයි මේ විදිහට පුළුවන් තරම් කෙටි කරලා ලිව්වේ. හැබැයි ,ඒ ඇරෝ කතා මාලාවේ අවසානය නෙවේ. මොකද වර්තමානයේ ඉන්න Amanda Waller සීසන් 2 අවසානේ දී ඔලිවර් හොයා ගන්නවා.
හැබයි මේ ටික කතා කරන්න වෙන්නේ නම් ඇරෝ සීසන් 3 දී. මේ වෙද්දී කොටස් 14 ක්ම විකාශය වෙලා හින්දා අපි ඒ කතා ටිකත් ඉක්මණින්ම ඔයාලාට ගේනවා.
#attila_THE_hun

11057244_1560997550849918_89411573836556746_n

One thought on “#spoiler_warning !! —— Arrow —— Season 2 _ Plot 6

  • March 11, 2015 at 11:09 AM
    Permalink

    නියමයි.ලිපියට thanx.atom ගැනත් ලිපියක් දාන්න.ඉක්මනට s03 එකත් denna…..

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!