Arrow Season 2 _ Plot 4 #spoiler_warning !!

ඉක්මනින් ඇරෝ කතා මාලාව ඉවර කරගෙන යන ගමනේ අපිට අද තියන්නේ සීසන් 2 එපිසෝඩ් 13,14.15 සහ 16 ගැන කතා කරන්න.

1. Sara ටීම් ඇරෝ එකට එකතු වෙනවා. හැබයි මෙතන දී Sara ඉදිරිපත් කරන්නේ කොමික් වල අපි ආදරය කරන චරිතයක් වෙන කැනරි ගේ නමින්. මේ වෙද්දී කැනරි වෙන්නේ කතාවේ හැටියට නම් Sara. සෙල්ලම් නෑ හැබයි කෙල්ලගේ වැඩ කෑල්ල නම්. මොකද මේ Salamon Ladder එකේ ව්‍යායාම කරන්න ලේසියෙන් බෑ කියලයි කියන්නේ.

2. කැනරි ගේ තියන විශේෂම හැකියාව තමයි අති ධ්වනි තරංගයකින් කෑ ගහන්න පුළුවන් එක. විදුරු එහෙම පුපුරවන එක ඒ හැකියාවේ යටින්ම තියන එකක්. අපිට කතාවේ දී මේ හැකියාව දකින්න පුළුවන් උණාට ඒක කරන්නේ නම් පොඩි උපකරණයකින්. සමහරක් විට තාත්වික කරන්න හදනවා ද දන්නේ නෑ.

3. අපි බලාගෙන හිටිය රාස් අල් ගුල් ගේ ළමයා ඇරෝ වලට එනවා. ඒ හැබයි තාලියා නම් නෙවේ, එයාගේ අර්ධ සොහොයුරිය නිසා. මොකද තාලියා කියන්නේ බැට් මෑන් ගේ පෙමවතිය ක් නේ. අනික CW ආයතනය හැම වෙලාවෙම වැඩිය ජනප්‍රිය නොවන චරිත ගන්න කැමත්තක් දක්වනවා. අපි තාලියා ගැන කතා කරද්දී මෙයා ගැනත් කතා කරපු හින්දා වැඩිය කතා කරන්න යන්නේ නෑ දැන්.

4. මොයිරා නිල වශයෙන් එයාගේ චන්ද වැඩ පටන් ගත්තා. කතාවේ ඉස්සරහට මේ සිද්දියත් එක්ක ගොඩක් දේවල් වෙන්න ඉඩ තියනවා

5. ඒ වගේම ලෝරල් , සේරා දෙන්නාගේ අතීත කාලේ මතකයන් අපි මෙච්චර දවසක් හදාගෙන තිබ්බ කතාවේ අඩු පාඩු පිරෙව්වා.

6. KORD එහෙමත් නැතිනම් Kord Omniversal Research and Development Industries කියන්නේ දෙවෙනි Blue Beetle වුනු Ted Kord ගේ සමාගම. අපිට ඇරෝ එක ඇතුලේ දී ඉස්සරහට Blue Beetle ව දකින්න හම්බෙයි කියන්න නම් අමාරුයි. හැබයි එහෙම උනොත් ඒත් එකක්ම Booster Gold වත් දකින්න පුළුවන්.

7. අපිට දකින්න හම්බෙනවා ග්‍රීන් ඇරෝ ගේම විලන් කෙනෙක්. ඒ තමයි Clock King හෙවත් William Tockman. මෙයාගේ තියන ලොකුම හැකියාව තමයි ඔරලෝසු කෑලි වලින් හිතාගන්න බැරි විදිහේ පොඩි ගැජමැටික් හදන එක. මුලින්ම පොඩිවට වැඩ පටන් ගත්තත් පස්සේ කාලේක මෙයාගෙම කණ්ඩායමක් හදාගන්නවා.

8. ඇරෝ කතාවේ තිබ්බ ප්‍රබලම අවස්තා වලින් එකක්. අතීතයේ දී හොද යාලුවෝ වෙලා පස්සේ තරහා කාරයෝ වුනු දෙන්නා ආයෙමත් එකට හම්බෙනවා.

9. අතීත කතාවේ සිදුවෙන වැදගත් දෙයක් තමයි සේරා, ඔලිවර් සහ ස්ලෙඩ් නැවට පහර දෙනවා. එතන දී තමයි ස්ලෙඩ් දැනගන්නේ Shado ගේ මරණයට ඔලිවර් එක්තරා විදිහකට වග කියන්න ඕනේ කියලා. වෙන දිහකට කියනවා නම් මේ දෙන්නා අතර ගැටුම පටන් ගන්නේ මෙතන ඉදලා

10. ඇරෝ කතා මාලාවේ අපි බලාගෙන හිටපු මොහොතක්. ඒ කියන්නේ Task Force X යටතේ ක්‍රියාත්මක වෙන Suicide Squad එක එලියට එනවා. හැබැයි දැනට නම් ඉන්නේ Bronze Tiger, Deadshot සහ Sharpnel කියන අය විතරයි. හැබැයි තව ඉස්සරහට වෙනස් වෙන්න පුළුවන් මේ කණ්ඩායම. ඒත් එකක්ම Amanda සහ Lyla ගේ අන්වර්ථ නාම වෙන මොකින්ග්බර්ඩ් සහ හාර්බින්ජර් කියන නම් එලියට එනවා.

11. Deadshot කියන්නේ විලන් කෙනෙක් උණාට එයා ඇන්ටි විලන් කෙනෙක් එහෙමත් නැතිනම් යහපත් අරමුණක් වෙනුවෙන් දුෂ්ට වැඩ කරන කෙනෙක් විදිහට සමහර කොමික් වලදී පෙනී ඉන්නේ එයාගේ දුව Zoe හින්දා. ඇරෝ කතාවටත් කොමික් වල එන සිද්දිය ඇතුලත් වෙලා තියනවා.

12. අවසාන වශයෙන් කියන්න තියෙන්නේ අපි හැමෝම මේ වෙද්දී හොදටම දන්න හාර්ලි ක්යින් ගේ ප්‍රසිද්ද කැමියෝ එක. මෙයා ඇරෝ එකට එකතු වෙන දවසක් දැන්ම කියන්න බැරි උනත් එනවා කියන එක නම් මේකෙන් තහවුරු වෙනවා.

අපි මෙතනදී කතා කෙරුවේ වැදගත්ම කාරණා කිහිපයක් විතරයි. ඒ හින්දා මේ ලිපියට ඇතුලත් උනේ නැති දේවල් ඕන තරම් තියෙන්න පුළුවන්.


#attila_THE_hun

11001931_1553063068310033_6611294333375911115_n

One thought on “Arrow Season 2 _ Plot 4 #spoiler_warning !!

  • February 28, 2015 at 6:52 PM
    Permalink

    Ikmanata arrow s3 gana dennako.eka gana danagannakan iwasillak na.aluthen atom tv series ekak enawada?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!