ඉදිරි දිගහැරුම (LXXXIII) – Poltergeist (2015) (Update)

අද අරගෙන ආවේ මේ වසරේ පැමිණෙන තවත් අපූර්ව ඉදිරි දිගහැරුමක් පිළිඹඳ තොරතුරුයි. 1982 පැමිණි සිනමාපටයක නව ඇරඹුමක් ලෙස මෙය දිගහැරෙන බව පවසනවා. 1982 සිනමාපටය මෙන්ම මෙවරද එහි නම වෙන්නේ Poltergeist.

maxresdefault

පෙර සිනමාපටයේ මෙන්ම මෙවරද තරහා ගොස් සිටින භූත ආත්මයකගේ කතාවක් මෙයට පාදක වෙලා තියෙනවා. නගරාසන්න නිවසක සිටින පවුලකට එරෙහි වන මේ ආත්මය එම පවුලේ බාල දියණිය ග්‍රහණයට ගන්නවා. ඇයව බේරා ගන්නට පවුලේ අනෙකුත් අය දරන වෑයම මෙවර කතාවේ ඇතුලත්ව ඇති බව දැකගන්න පුළුවන්.

polt20152

20th Century Fox බෙදාහැරීමක් වන මේ සිනමාපටයේ අධ්‍යක්ෂණය Sam RaimiGil Kenan විසින්ය. Marc Streitenfeld ගේ නාද රටා වලින් හැඩගැන්වෙන මෙහි නිෂ්පාදනය Metro-Goldwyn-Mayer සමාගම වෙනුවෙන් Sam RaimiRobert TapertNathan KahaneRoy Lee විසින් සිදුකරනු ලබනවා. Paul Harris BoardmanScott DerricksonJuliet Snowden,David Lindsay-AbaireStiles White ඇතුළු නළු නිලි රැසක් මෙහි රංගනයෙන් දායක වන බව දැක්වෙනවා.poltergeist

තිරගතවන දිනය – 2015 මැයි 22

තිසර නියෝ

මෙතන පහළින් තියන සබැඳුම් වලිනුත් ඔබට මාව හමුවෙන්න පුළුවන්.

තිසර නියෝ has 421 posts and counting. See all posts by තිසර නියෝ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!