සිතුවාට වඩා කලින් පැමිණි මාර්වල් තෙවන අදියරේ ආරම්භය

Inhumans-Movie-News

මාර්වල් දෙවන අදියරේ අවසන් සිනමාපටය වන්නේ Avenger Age Of Ulton වුවත් එයට පෙරම තෙවන අදියරේ ආරම්භය සිදුවූවා. ඒ වෙන කිසිවකින් නොව Agents of S.H.I.E.L.D. හි Season 02 හි පළමු අදියරේ අවසන් කොටස් කිහිපය සමඟින්ය. එහිදී 2018 පැමිණෙන Inhumans සිනමාපටයේ ආරම්භය සනිටුහන් කරනු ලැබුවා. ඒ 2018 පැමිණෙතැයි අප සිතා සිටි ඔවුන් දැනටම පැමිණ ඇති නිසාය.

screen-shot-2014-12-10-at-12-11-43-am-agents-of-shield-inhumans-join-the-marvel-cinematic-universe-at-last

කටකතා වල තිබූ ලෙසින්ම ස්කයි යනු මාර්වල් Daisy Johnson හෙවත් a.k.a. Quake බව දැන් පැහැදිලිය. නමුත් කොමික් පොත්වල පරිදි ඇය තම පියා නිසා ජාන වෙනස් වීමකට ලක්වූවෙක් නොව ඉන්හියුමන් කෙනෙකු බවට කතා මාලාවෙන් පත්කර ඇත. ඒ අනුව තිරයට පැමිණි පළමු ඉන්හියුමන් වන්නේ ස්කයි ය. එමෙන්ම අගේ පියා වෙන කව්රුත් නොව මාර්වල් සුපිරි දුෂ්ඨයෙකු වන Calvin Zabo/Mister Hyde බව දැන් පැහැදිලිය.

agents-of-shield-skye-closeup

බොහෝ දෙනා පුදුමයට පත් වූවා දෙවන අදියර අවසන් වීමට වසරකත් පෙර මෙලෙස තෙවන අදියර දියත් කිරීම පිළිඹඳව. නමුත් එම තීරණය සාර්ථක බව පසක් කරමින් ශීල්ඩ්හි S02E10 කතාංගය ඇති සාර්ථකත්වයට පත් විය. එමෙන්ම අතිශය ජනප්‍රිය නොවූ ඉන්හියුමන් වැනි චරිත මෙලෙස ක්‍රම ක්‍රමයෙන් හඳුන්වාදීම තුල එම සිනමාපටය සාර්ථක කරගැනීමේ වැඩි ඉඩක් මේ හරහා විවර වන බව පැවසේ.

AOSs01e20-cover

විශේෂයෙන්ම මාර්වල් ස්ටුඩියෝව ඉන්හියුමන්ලා සිනමාවට ගෙන ඒමට තීරණය කරේ තවමත් ඔවුන්ගේ ග්‍රහණයෙන් පිට සිටින X-Men චරිත වලට ආදේශකයක් ලෙසටයි. මේ නිසා ඉන්හියුමන් චරිත වලට X-Men චරිත වලට සාපේක්ෂ සාර්ථකත්වයක් ලබා දීම අනිවාර්ය කරුණක් වේ. මේ නිසා මෙලෙස එම චරිත ශීල්ඩ් කතා මාලාවට හඳුන්වා දී ක්‍රමයෙන් එම සිනමාපටයට සාර්ථක ආරම්භයක් ලබා දීමට මග විවර කරගෙන ඇත.

තිසර නියෝ

මෙතන පහළින් තියන සබැඳුම් වලිනුත් ඔබට මාව හමුවෙන්න පුළුවන්.

තිසර නියෝ has 421 posts and counting. See all posts by තිසර නියෝ

3 thoughts on “සිතුවාට වඩා කලින් පැමිණි මාර්වල් තෙවන අදියරේ ආරම්භය

  • December 18, 2014 at 12:11 PM
    Permalink

    අනේ මන්දා…මටනම් සීසන් 2 එක සීසන් 1 තරම් අල්ලලා ගියේ නෑ.. Sci-fi පැත්තට වඩා Fantasy පැත්තට බර වෙච්ච නිසා වෙන්නැති.. එහෙම උනා කියල කීයටවත් 3 වෙනි අදියරේ කතා ටික අතහරින්නේ නෑ 🙂

  • December 17, 2014 at 11:53 AM
    Permalink

    බොහොම ස්තුතියි සහො අනේ මේ වගේම SMALLVILLE එකත් දෙන්නකො .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!