ඉදිරි දිගහැරුම (LXXXI) – Taken 3 අති දක්ෂ හබායන්න නැවතත්

කොහොමද යාලුවනේ මේ මගෙ දෙවන post එක මුල්ම post එකට කමෙන්ට් එකක් දාපු එකට thanks very much… එ නිසා ම තමා තවත්  post එකක් දාන්න කියල හිතුවේ අද මම ඔයාලට ගෙනාවෙත් සුපිරිම සලරුවක් තම එ Taken 3 .මේ සලරුව  2015 ජනවාරි 8 නිකුත් වෙන්න තමා නියමිත.

HW1Dd

මේ සලරුවෙත් කලින් Taken ෆිල්ම් වල වගේම රංගනයෙන්  දායක වෙන්නේ  Liam NeesonMaggie GraceFamke Janssen. එ වගේම Forest WhitakerLeland Orser මේ සලරුවට රංගනයෙන් දායක වෙනවා.මේ සලරුව direct කරන්නෙ Olivier Megaton තිර රචනයෙන්  දායක වෙන්නේ  Luc Besson ,  Robert Mark Kamen. අපි කවුරුත් දන්න  20th Century Fox සමාගමත් එක්ක එකතු වෙලා  තම මේ සලරුව බෙදාහරින්න තිරණය කරලා තියෙන්නේ.

Forest-Whitaker-To-Join-Taken-3-Cast

Liam Neeson ගැන කියනවනම් ඔහු ඇති දක්ෂ නළුවෙක් බව කියන්න ඕන (මම පෞද්ගිකව ඔහුගේ ෆිල්ම් වලට ගොඩක් කැමැති). එ  වගේම ඔහු මේ සලරුවට රංගනයෙන් දායක වෙන්න ඩොලර් මිලියන 20 මුදලක් අයකරන බවයි දැනගන්න ලැබෙන්නේ. මොහු රංගනයෙන් දායක උන ෆිල්ම් කීපයක් (මේ හැම ෆිල්ම් එකක්ම සුපිරි ක්‍රියාදාම පිරුන ෆිල්ම් ) තමා මේ මේ හැම එකක්ම අපේ බයිස්කෝප් අඩවියෙන් සිංහල sub එක්කම ගන්න පුළුවන්

1.Non-Stop (2014)

2.Taken 2 (2012)

3.The Grey (2011)

4.Unknown (2011)

5.The A –Team (2010)

Taken 3 සලරුවත් මීට කලින් නිකුත් උන Taken film series එක්ක එකට සම්බන්ද වෙනවා.එ වගේම මේ සලරුව තමයි Taken ෆිල්ම් Series එකේ අවසාන ෆිල්ම් එක වෙන්නේ.

maxresdefault

කතාව ගැන පොඩ්ඩක් කියනවනම් Taken 2 ෆිල්ම් එකේ අවසානය  ඔයාලට මතක ඇතිනේ එතනින් පස්සේ Bryan Mills (Liam Neeson)ඔහුගේ දුව  Kim (Maggie Grace) හා Lenore (Famke Janssen) එක්ක එකට සතුටින් කාලය ගතකරනවා.නමුත් අබිරහස් විදිහට ඔහුගේ බ්රිද Lenore කවුරුන්හෝ මරාදමනවා.එ මරණයට අහුවෙන්නේ Bryan .එතැනින් තම කතාව පටන් ගන්නේ ඔහු Lenore ගේ මිනීමරුවන් පිටිපස්සේ හබාගෙන යන විදිහ තම මේ සලරුවෙන් දිගහැරෙන්නේ. ෆිල්ම් එකේ Trailer බැලුවනම් ඔයාලට ෆිල්ම් එක ගැන හිතාගන්න පුළුවන් වෙයි. 

taken-2-trailer-clip

එහෙනම් තවත් post එකකින් හම්බෙනකල් ගිහින් එන්නම්.

මධුශාන් (ගජිනි) (4 Posts)


6 thoughts on “ඉදිරි දිගහැරුම (LXXXI) – Taken 3 අති දක්ෂ හබායන්න නැවතත්

 • November 24, 2014 at 2:27 PM
  Permalink

  thanksssss

 • November 24, 2014 at 11:16 AM
  Permalink

  සුපිරි ෆිල්ම් එකක් ගැන හොද දැනුවත් කිරීමක් කලට තැන්ක්ස්… තවත් අලුත් ලිපියකින් නැවත හමුවෙමු… එතකන් ජය…!

 • November 23, 2014 at 8:07 PM
  Permalink

  Weldone bro..i’m waiting for long time to see this…

 • November 21, 2014 at 10:49 PM
  Permalink

  ස්තුතියි මචෝ.
  සුපිරි ෆිලුමකින් අවුරුද්ද පටන් ගන්නේ.

 • November 21, 2014 at 8:13 PM
  Permalink

  මැක්සා කකථාවක්. මැක්සා දවසකනේ එන්නේ.
  ස්තුතියි ලිපියට.
  පප
  ජය වේවා.

 • November 21, 2014 at 12:37 PM
  Permalink

  niyamai brooooo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!