නිරුවත් කාන්දුව… (The biggest celebrity hacking scandal in history)

jennifer-lawrence-600x450

පුද්ගලිකත්වය කියන්නේ අපි කාටත් අවශ්‍ය, වැදගත් දෙයක් නෙව. හැබැයි ඉතින් අපි දැනගන්න ඕනේ අපිට එහෙම එකක් තිබ්බා කියලා එකෙන් කවදා හරි අපිටම හානියක් නොවෙන හැටියට ඒකභාවිතයට ගන්න.  මොකද අපි ජිවත් වෙන්නේ බොහොම භයානක ලෝකයක විත්තිය අමුතුවෙන් කියන්න ඕනේ නැහැ නේ, විශේෂයෙන්ම මේ නවීන තාක්ෂණය හා විවිද මෙවලම් භාවිතය එකක් අපි අද ලෝකයේ හිතනා තරම් පුගලිකත්වයක් ඇත්තේ නැහැ. එහෙම මේ හදිසියේ කියන්න හේතුව වුනේ පහුගිය රාත්‍රියේ අන්තර්ජාලයේ සිදුවුණා හොරකමක්.

මේක නිකම්ම නිරුවත් පින්තුර කාන්දුවක් නම් අපි ඒ ගැන ඔබ වෙත ගෙන එන්න කිසිම අදහසක් නැහැ, මොකද අපි එහෙම දේවල් ඔබ වෙත ගෙන එන්නේ නැති නිසා. නමුත් මේ පුවත ඔබ වෙත ගෙන එන්නේ මෙහි ගොදුරු අපි හැම නිතරම දකින පිරිසක් නිසාවෙන්. ඔවුන් තමයි අපි හැමෝම ආදරය කරන හොලිවුඩ් සුරුපිනියන්. එක් අයෙක් දෙදෙනෙක් නෙමෙයි 100 ගණනක් මේ සොරකමේ ගොදුරු බවට පත් වෙලා තියනවා. මේ සොරකම සිදු කරලා තියෙන්නේ අන්තර්ජාලයේ බොහොම ප්‍රසිද්ධ iCloud දත්ත ගබඩාවෙන්. නළු නිළියන්ගේ අනග රැගුම් හා තවත් විශාල ජායාරුප ප්‍රමාණයක් මේ ලෙස ඔවුන්ගේ පුද්ගලික එකතුවෙන් සොරාගන්නට පරිගණක දත්ත සොරුන් සමත් වෙලා තියනවා.

මේ සඳහා ගොදුරු වුවන් අතර ඔස්කා සමාන ලාභී නිලි Jennifer Lawrence ගැන තමයි හැබැයි හැමෝම කතා වෙන්නේ, ඇයගේ පින්තුර 100 කට වැඩි ප්‍රමාණයක් මෙසේ සොරාගෙන තිබෙනවා. ඇයට අමතරව Kirsten Dunst, හා Ariana Grande පිරිසක් මෙහි ගොදුරු බවට පත් වෙලා තියන බවයි දැනගන්න තියෙන්නේ. ලැයිස්තුවක් ඇති පහත බලන්නකෝ.

 

මේ ගැන තවත් තොරතුරු ලැබෙන විදිහට ඔබත් එකක් බෙදා ගන්නම් හැබැයි අපේ අරමුණ වෙන්නේ ඔබත් අන්තර්ජාලය භාවිතයෙන් යමක් කරනා විට දෙවරක් හිතන ලෙස මතක් කිරීමයි…!!!

සමීර කරුණාරත්න

මෙතන පහළින් තියන සබැඳුම් වලිනුත් ඔබට මාව හමුවෙන්න පුළුවන්.

සමීර කරුණාරත්න has 84 posts and counting. See all posts by සමීර කරුණාරත්න

One thought on “නිරුවත් කාන්දුව… (The biggest celebrity hacking scandal in history)

  • September 1, 2014 at 3:41 PM
    Permalink

    oya pictures tika apitath balanna link 1 dammanam neda hoda ?? oya wage ewwa nobala inna hoda nane bolaw 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!