Arrow Season 3 ගැන ඔයාලා නොදන්න රහස්….

එතෙර මෙතෙර හැ‍මෝම මේ වන විට ගොඩක් ආසාවෙන් වටවෙලා ඉන්න කතා මාලාවක් තමයි Arrow කියන්නේ. මේ වෙද්දි 2වෙනි සිසන් එකේ අවසානය නිසා ටික කාලයකට නැවතිලා තියෙන කතා මාලාව මේ අවුරුද්දේ ඒ කියන්නේ 2014 ඔක්තොම්බර් 08 වෙනිදා ආයෙත් විකාශය ආරම්භ වෙනවා කියන එක කාටත් නොරහසක්. ඔයාලගේ ඇරෝ මල්ලි විදියට ඒ විකාශය වෙන්න තියෙන 3වෙනි සිසන් එක කොයි වගේ වෙයිද කියලා දැනට දැනගන්න ලැබිලා තියෙන විස්තර ටිකක් තමයි අද ඔයාලට කියන්න යන්නේ. මෙතනින් එහාට  කියලා තියෙන විස්තර හැම දෙයක්ම Arrow කතා මාලාවේ විධායක අධ්‍යක්ෂක “Marc Guggenheim” සාකච්ඡාවකදි කියපු දේවල්.

Marc+Guggenheim+2012+Summer+TCA+Tour+Day+10+FXkWI_njIq_l

3වෙනි සිසන් එකේදි ඇරෝ එයාගේ අනන්‍යතාවය තහවුරු කරගන්න හදනවා, ඒ වගේම ඔලිවර් ක්වීන් විතරක් නෙවෙයි ට‍වුමේ වෙන ප්‍රශ්න විසදන්නේ. ‘ පලවෙනි සිසන් එකේදි ඔලිවර් පළිගන්න කෙනෙක්ගෙන් ආරක්ෂකයෙක් බවට පත්වෙනවා, දෙවෙනි සිසන් එකේදි ආරක්ෂකයාගෙන් විරයෙක් බවට පත්වෙනවා, තුන්වෙනි සිසන් එකේදි අනන්‍යතාවය ගැනයි කියවෙන්නේ’. ‘මේ සිසන් එකේදි ඔලිවර්ගේ අනන්‍යතාවය ගැන විතරක් නෙවෙයි අනිත් හැම චරිතයක් ගැනම කියවෙනවා’

එහෙමයි CW comic book කතාවක චරිත සාමාන්‍ය විදියට පැතිරිලා යන්නේ, ඒක සාමාන්‍ය විරයෙක්ගෙන් මුලු විශ්වයටම පැතිරෙනවා. ‘ඒ ඇරෝ ගැන විතරක් නෙවෙයි කණ්ඩායමක් ගැන කියවෙනවා. ඔවුන් සම්පුර්ණ කණ්ඩායමක් ගැන මේ කොටසේදි කතා වෙනවා’ 

සීසන් එකේ බලවත් තැන්.

දෙවෙනි සිසන් එකේ අවසානයේ ලෝරලුයි, තියයි අවුරුද්ද පටන් ගත්ත තැනේ නෙවෙයි වෙනමම තැනකයි හිටියේ. ලෝරල් එයාගේ comic book චරිතයට අඩියක් ලං වෙලා තියෙනවා. ඔලිවර්ගේ නංගි තියා එයාගේ ජිවවිද්‍යාත්මක තාත්තා මැල්කම් මර්ලින් එක්ක අදුරට යන්න එකතු වෙලා තියෙනවා. ‘ලෝරලුයි, තියයි කියන්නේ පහුගිය කතාවලදි වැඩි දෙයක් නොකරපු අයයි, නමුත් අලුත් සිසන් එකේ එයාලට ගොඩක් ප්‍රබල කතා චරිත ලැබේවි’

ඔලිවර්ගෙයි ෆෙලිසිටිගෙයි හමුවිම ගැන

‘ෆෙලිසිටි’ ප්‍රේක්ෂකයන්ට සතුටු වෙන්න පුලුවන් මොකද මේ කොටසේ ආරම්භයේදිම ෆෙලිසිටියි ඔලිවරුයි හමුවිමක් (Date) එකකට යනවා/අඩුම යෑමට යන්න ලැස්ති වෙනවා. ‘ෆෙලිසිටි එක්ක ජිවිතයක් තියෙන්න පුලුවන් කියලා ඔලිවර් සමහර විට තේරුම්ගන්න පුලුවන්’. ස්ටාර්ලින් ටවුමේ බිලියනපතියා මේ සිසන් එකේදි ඒකට මුහුණ දෙනවා. ‘මේ සිසන් එකේදි, ප්‍රථම කොටසෙදි, ඔලිවර් ප්‍රශ්න කරනවා දුන්නෙන් එහා ජිවිතයක් තියෙනවද කියලා’. ‘එයාට එකම වෙලාවේ ඇරෝයි ඔලිවර් ක්විනුයි වෙන්න පුලුවන්ද?කියලා. ඒත් ඔලිවර් ක්වින් වෙන එකෙන් ලැබෙන එක දෙයක් තමයි එයාට එක්තරා ආකාරයකට ආදරණීය ජිවිතයක් ගත කරන්න පුලුවන් වෙන එක’.

Oliver-and-Felicity

එක පාරකට, ඔලිවර් ෆෙලිසිටිත් ඒක යන හමුවිමේදි සුමට විදියට හැසිරෙන්නේ නැතිවේවි. ‘නිකමට කිවොත් ඔලිවර්ට තමයි වාක්‍යක් අවසන් කරන්න අමාරු වෙන්නේ’. ඒ කියන්නේ , ඔලිවරුයි ෆෙලිසිටියි ඒකට පරිණාමනය වෙන්න කාලය හරි. ‘ඒ දෙන්නට සිද්ද වෙන වුන අත්දැකිම් පෙන්නන්න, ඒවා අධ්‍යනය කරන්න ලැබේවි’

මැල්කමුත් එක්ක තියාගේ අදුරු පැත්ත.

ඇත්තටම තාත්තයි දුවයි අතරේ සිද්ධ වෙන්නේ මොකක්ද? ඒක දැනගන්න 3වෙනි සිසන් එක එනකන් ඉවසන්න වෙනවා. ‘කාර් එකේදි තියා මැල්කම්ට කිවේ මොනවද මැල්කම් තියාට මොනවද කිවේ කියලා පෙන්නන අතීතාවර්ජනාවලි මෙහිදි දැකගන්න ලැබේවි’. ‘හැම චරිතයක්ම එයාලගේ comic book චරිතයට ආසන්න වෙන්න වෙනවා. එයාලට එයාලගේ දූපත් හරහා යන්න වෙනවා.. මේ අවුරුද්දේ ඒක තියාගේ දුපත වේවි. ඒක කොහොමද සිද්ධ වෙන්නේ ඇය දුපතේ කොයි පැත්තේ ඉදිවිද කියන එක මේ සීසන් එකේ දකින්න ලැබෙන එක විනෝදජනක දෙයක් වේවි’.

vlcsnap-2014-05-15-14h01m15s238

රෝයිගේ අපරාධ

කතාව ආරම්භයේ තියා කොහෙද ඉන්නේ කියන එක රහසක් වේවි. ඒ නිසා රෝයි ඇයගේ අතුරුදහන්විම හොදින් බාරගන්නේ නැතිවේවි. ‘තියා දාලා යද්දි ඔලිවර් ගියේ නැත්තේ ඇයි කියලා රෝයි දන්නවා, ඉතින් ඔලිවර්-රෝයි-තියා කියන ක්‍රියාවලියේ ඒක වැදගත් කොටසක් වේවි’

52b7d89834d5150492619b707227e505

ඩිගල් තාත්තෙක් වෙන්න යාම

අවසානයේ ඩිග්ල් වැදගත් දෙයක් දැනගන්නවා, එයා තාත්තා කෙනෙක් වෙන්න යනවා. එයා ඒක රහසක් හැටියට තියාගන්න හිතාගන්නවා. ඒක අනිත් දේවල් වගේම බීච් එකේදි වුන දේවල් සිද්ධ වෙන්න වුන දෙයක්, පලවෙනි කොටසින් හැමෝම ඒ හැම දෙයක් ගැනම දැනගනිවි, මාස 6කට පසුව ඒකේ යහපත දැනගනිවි. ඩිගල් තාත්තෙක් වෙන්න යන එක ලැජ්ජාවක් නෙවේ. අවසානයේදි මොකක් බලාපොරොත්තු වෙන්න පුලුවන් වේවිද? එයාලා OB-GYN වලට ට්‍රිප් එකක් යාවි.

A

ඔලිවර් ක්වීන් විහිළුකාරයෙක්?

ෆ්ලැෂ් කතා මාලාවේ පළවෙනි කොටසේදි ඇරෝ හිනාවෙවි විහිලුවකුත් කරනවා, එය ඇරෝගේ දුර්ලභ දර්ශනයක්. ‘ෆ්ලැෂ් කතාවේදි ඇරෝ ප්‍රේක්ෂකයන්ට කියන්නේ ඔයාට මේ කෙනාටත් ආදරය කරන්න පුලුවන්, මොකද මම එයාට කැමති හින්දා’ කියලයි. ‘මේ කොටසේදි ඇරෝට පොඩ්ඩක් විතර හාස්‍යය එකතු වේවි. ඒ නිසයි Brandon Routh ව කතාමාලාවට එකතු වෙලා තියෙන්නේ.’

Chuck

ෆෙලිසිටි අලුතෙන් ආදරේ කරන්න හිතීම.

ක්වින් කම්පැනියේ අලුත් සහයකයා විදියට ඔලිවරුයි ෆෙලිසිටියේ අතරට එක එක පැති වලින් එන රූත්ගේ පැමිනිමත් එක්ක හැමෝම කැමති තාක්ෂනික කෙල්ල ෆෙලිසිටිගේ අත් පිරිලා තියෙවි. ‘රුතුයි ෆෙලිසිටියි අතරේ කටවචනයෙන් වෙන විහිලු කතාබහ මේ සීසන් එකේ ප්‍රේක්ෂකයෝ ගොඩක් කැමති වෙන දෙයක් වේවි’. ‘රුත් ඔලිවර්ගේ බිස්නස් පැත්ත, එයාගේ පුද්ලික ජිවිතය වගේම එයාගේ රෑට කරන වැඩත් එක්කම ඔලිවර්ගේ මුලු ජිවිතයම ආක්‍රමණය කරයි.’

fotor0204155753

සාරා ලාන්ස්ගේ අලුත් මෙහෙයුම.. .

පලවෙනි කොටසේ ඉදන් අඩුම කොටස් 3කට සාරා ලෝරල්ගේ නංගි විදයට පෙනි ඉදිවි. අවසානයේදි දැක්කේ ලෝරල්ට ඇගේ කලු ලෙදර් ජැකට් එක දෙනවා හරියට බ්ලැක් කැනරිගේ චරිතය ඉදිරියට දිගටම කරගෙන යන්න කියලා. ‘සාරා ආපහු ස්ටාර්ලින් ටවුමට එන්නේ ගොඩක් විශේෂ මෙහෙයුමකටයි’. ලෝරල්ට දිගු ගමනක් යන්න තියෙනවා එයාගේ comic book චරිතය වෙන්න. ‘එයා ලස්සන ජැකට් එකක් තියෙන නිතිඥවරියක් වේවි’. ‘ලෝරල් සිසන් එකේදි එයාගේ comic book චරිතය එහෙම වෙන්න ගොඩක් ලොකු පියවරවල් කිපයක්ම ගන්නවා දැකගන්න ලැබේවි. නිකමට Katie Cassidy යකඩ පොම්ප කරනවා කියලා කියන්න පුලුවන්.’

arrow_blackcanary_saralance

හොංකොං වලට සාදරයෙන් පිලිගන්නවා… . . 

මේ සිසන් එකේදි අනිත් සිසන් දෙකේදිම දූපතේ වුන දේවල් වලට වඩා හොංකොං වලදි සිදුවුන අතිතාවර්ජන වෙනස් වේවි. විශේෂයෙන් එයාලා කතා කරන විදිය. ‘ඒකේ ගොඩක් අලුත් හැගීමක් දැනේවි.’ ‘ඒක කරන්නට අදහස් කරපු දෙයක්. ප්‍රධාන අදහස වෙලා තියෙන්නේ දෙවෙනි සිසන් එකේ අවසානයේදි ඔලිවර් නැගිටිද්දි  දුපතේ නොසිටිමයි’. පහුගිය සිසන් දෙකේදි ඇතිවුන ගොඩක් ප්‍රශ්නවලට හොංකොං උත්තර දේවි, අමන්දා එක්ක ඔලිවර්ගේ පහුගිය කතා, ඔහු මොනවද දන්නේ එයාට මොනවද කරන්න පුලුවන්නේ කියලා හරියට ප්ලේන් එකක් එලවන එක වගේ දේවල් දැනගන්න ලැබේවි.

5-reasons-arrow-season-3-is-gonna-be-great-e1d43081-33ae-4631-a7c5-40b83bf4d54f

අවසානයේදි මරාගෙන මැරෙන කණ්ඩායමේ ආගමනය… . .

දෙවෙනි සිසන් එකේ මරාගෙන මැරෙන කණ්ඩායමේ නිල නොලත් දේවල් වගේ පෙනුනා, ඒත් ඒක සැලසුම් කරපු දෙයක් නෙවෙයි, ඒ කොටස හදලා තියෙන්නේ ඩිගල්ගෙයි, ලයිලගෙයි කතාව දිගටම පත්වාගෙන යන්න උදව්වක් විදියටයි. හරි කතාව තවමත් හොයාගෙන නෑ ඒත් මරාගෙන මැරෙන කණ්ඩායමටයිඩෙඩ්ෂොට්ටයි නිෂ්පාදක පිරිස කැමති වෙලා තියෙනවා. මිෂෙල් DC ඔෆිස් වලට ගියා විතරයිමයිනේ. මේ වසරේ මරාගෙන මැරෙන කණ්ඩායමත් එක්ක මොකක් හරි දෙයක් සිද්දවේවි. ඒ කණ්ඩායමට ගැලපෙන සිසන් එකේ හරි වෙලාවයි හරි චලනයයි හොයාගන්න නිෂ්පාදක පිරිස උත්සහ කරනවා.

1912397_621268524613306_1120976850_n

මේ විස්තරවල විදියට Arrow 3 වෙනි සිසන් එක නම් හිතාගන්නවත් බැරිතරම් පුදුම හිතෙන දෙයක් වේවි. ඒ වගේම අපි ආසා කරන ගොඩක් දේවල් මේ ‍කොටසේදි සිද්ධ වෙයි කියලා අපිට හිතන්න පුලුවන්. අපි දැනටම දන්නවනේ මේ කතාමාලාවේදි එකතු වෙන අලුත් චරිත මොනවද කියලා. ඒ ගැන දන්නේ නැත්නම් මෙතනට ගිහින් දැනගන්න පුලුවන්. ඒ වගේම Arrow 3 වෙනි සිසන් එකේ සිද්දවෙන දේවල් ගැන දැක්වෙන පොඩි Trailer එකක් මේ වෙද්දි නිකුත් වෙලා තියෙනවා. ඒකෙනුත් මම කියපු දේවල් ගොඩක් විස්තර ඇතිව දැනගන්න පුලුවන් වේවි. එහෙනම් ඒකත් බලන්නකෝ…

tumblr_n640r6u2Yn1qjigwxo1_1280

ඔක්තොම්බර් 8 වෙනිදා ඉදන් Arrow කතා මාලාවේ අලුත් සිසන් එකෙන් හමුවෙමු… . . ^_^

එතෙක් අපිත් එක්ක එකතු වෙලා ඉන්න ඔයාලා හැමෝටම ජය… . . !

10 thoughts on “Arrow Season 3 ගැන ඔයාලා නොදන්න රහස්….

 • November 8, 2014 at 8:56 PM
  Permalink

  පොඩි නිවැරදි කිරීමක් කරන්නම්.green arrow ඇත්තටම විහිළුකාරයෙක් තමයි.original comic කියවා බැලුවොත් තේරෙයි ඔලිවර් කියන්නේ මොනවගේ කෙනෙක්ද කියලා.marvel එකේ hawk eye කියන්නෙත් මේ green arrow ගේ අමු කොපියක්නේ.මේ දෙන්නම සීරියස් පොරවල් නෙමෙයි.කිව්වොත් කියන්නේ කුප්ප කතා.එත් arrow එකෙයි avengers එකෙයි මුන් දෙන්නගේ චරිත සම්පුර්ණයෙන් කණපිට ගහනවා.

 • Pingback:Arrow – High Speed Chase Trailer – ඇරෝ පැමිණෙන්නට පෙරාතුව – බයිස්කෝප් මංසල

 • September 19, 2014 at 1:12 PM
  Permalink

  apu gaman sub denna…

 • September 15, 2014 at 8:44 PM
  Permalink

  ras al gul kiyane batman ge guruwaraya ne o.O

 • August 12, 2014 at 7:32 AM
  Permalink

  😀 tnx සහෝ.දිගටම Sub දෙන්න සම්පුර්ණ කතාවටම. (y)

 • August 4, 2014 at 10:37 AM
  Permalink

  ස්තූතියි සහෝ දැනුවත් කිරීම වෙනුවෙන්

 • August 3, 2014 at 11:33 PM
  Permalink

  White Collar TV series eke sub denda balanawada

 • August 3, 2014 at 10:23 AM
  Permalink

  බොහොම ස්තුතියි සහො අනේ මේ වගේම දිගටම සබ් දෙන්න සම්පුර්ණ කතාවම.

 • August 3, 2014 at 9:40 AM
  Permalink

  මම මේ Trailer ඒක කී පාරක් ඔයාලගේ FB ඒකට දැම්මද අනිත් අයව දැනුවත් කරන්න.කමක් නැ. රාස් අල් ගුල් ඒනකම් තමයි මම බලන් ඉන්නෙ. ෆෙලිසිටි මැරෙන්න යනව නේද. ඒයා මැරුනොත් මම මේ සීරියස් ඒක බලන්නෙත් නෑ..ඒක බලන්න ඔක්තොම්බර් 8 වෙනකම් ඉන්න වෙනවා. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!