විකිලීක්ස් චිත්‍රපටියට නළුවෝ තෝරන්න අරගෙන…

benedict cumberbatch

ඇමෙරිකානු යුද මෙහෙයුම් වලට සම්බන්ධ හා විවිධ රහසිගත කේබල් පණිවුඩ එළි දක්වපු විකිලීක්ස් අඩවිය ගැන හා එහි නිර්මාතෘ ජූලියන් අසාන්ග් ගැන DreamWorks සමාගම හදන්න යන චිත්‍රපටියේ අසාන්ගේ චරිතයට Jeremy Renner ව යෝජනා වෙලා තිබ්බ බව තමා පසුගියදවස් වල කසු කුසුවක් තිබුණේ. ඒත් ඒ චරිතට Sherlock හා Star Trek Into Darkness චිත්‍රපටයේ දුෂ්ටයා වෙච්ච Benedict Cumberbatch ව තෝරගෙන ඇති බව ආරංචි වෙනවා.

Jeremy Renner

ඊට අමතරව මේ චිත්‍රපටයට පදනම් කර ගන්න එක පොතක් ලියපු අසාන්ගේ කලින් හිටපු සහායකයා වෙච්ච Daniel Domscheit-Berg ගේචරිතය කරන්න James McAvoy මේ දවස් වල කතා බහ කරගෙන යනවා කියලත් ආරංචියි. Daniel Domscheit-Berg කලින් අසාන්ගේ දකුණුඅත වෙලා එකට උන්නු නමුත් පසුව චෝදනා කරමින් ඉවත් වූ බවත් සඳහන්. ඒ වගේම ඔහුගේ පොත තුළින් අසාන්ග් ගේ පසුකාලීන චරිතය බොහෝ ලෙස විවේචනයට බඳුන්වී තිබෙන බවත් ප්‍රසිද්ධයි.

චිත්‍රපටය අධ්‍යක්ෂණය කරන Bill Condon විසින් චිත්‍රපටය සඳහා WikiLeaks: Inside Julian Assange’s War on Secrecy සහ Inside WikiLeaks: My Time with Julian Assange at the World’s Most Dangerous Website යන පොත් දෙක ඇසුරු කර ගනු ලබන් අතර නවක තිර රචකයෙක් වන Josh Singer ගේ තිර රචනය සම්මාන දිනාගැනීමට සමත්වනු ඇතැයි අපේක්ෂා පල වෙනවා.

3 thoughts on “විකිලීක්ස් චිත්‍රපටියට නළුවෝ තෝරන්න අරගෙන…

 • November 13, 2012 at 1:59 AM
  Permalink

  Einstein and Eddington (2008)
  sinhala sub denna puluwanda????

 • November 11, 2012 at 5:03 AM
  Permalink

  පට්ට සයිට් එක

 • November 10, 2012 at 9:58 PM
  Permalink

  Benedictwa gathanam niyamai….eya sherlock tv kathawe hodata ragapanawa.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!