හැදෙන හැටි…XIII : 2 Guns (2013) | ලොකුම අණ්ඩපාලයෝ දෙන්නෙක්…

2 Guns

ඔන්න හසන්ත සහෝ එන්න කලින්ම මමයි මේකට උපසිරැස කරන්නේ කියලා බොහොම ආසාවෙන් වෙන් කරගෙන උන්න චිත්‍රපටය පහුගියදා ඔයාලා අතට සිංහල උපසිරැස එක්ක පත් කළා. මේ ඉතින් එකෙත් තිරයේ පිටුපස කොහොමද බලන්නයි සුදානම. Universal බෙදාහැරීමක් වන පැය 1කුත් මිනිත්තු 49 පුරා දිවෙන මෙම ක්‍රියාදාම විනෝදාත්මක චිත්‍රපටය නිර්මාණය සඳහා ඩොලර් මිලියන 61 වියදම් වෙලා තියනවා. ලොව පුරා චිත්‍රපට ශාලා 3025 ක තිරගත වුන මෙය මුල් සතියේ ඩොලර් මිලියන 27ක් උපයාගෙන දින 84ක දර්ශන කාලය තුල ඩොලර් මිලියන 130 ක මුදලක් උපයාගෙන තිබෙනවා.

Vince Vaughn හා Owen Wilson
Vince Vaughn හා Owen Wilson

Baltasar Kormákur තමයි අපි දැක්ක චිත්‍රපටයේ අධ්‍යක්ෂකවරයා වුනේ නමුත් ඔහුට එන්න පෙර මේ සඳහා Doug Liman, Antoine Fuqua, Pierre Morel හා Martin Campbell කියන පිරිස ගැන සලකා බැලීමක් කර තියනවා. මේ කතාව මුලින්ම නිර්මාණය වෙන කාලේ චරිත සඳහා තෝරාගෙන හිටිය පිරිසත් වෙනස්, අපි “බොබී” ලෙස දැක්කේ Denzel Washington නමුත් මුලින් තෝරාගෙන තිබුනේ Vince Vaughn. ඒ වගේම Owen Wilson තමයි “ස්ටිග්” ලෙස තෝරාගෙන තිබුනේ නමුත් අවසානයේ චරිතය හිමිවුණේ Mark Wahlberg හට. Vince Vaughn හා Owen Wilson බොහොම එකට වැඩ කරන දෙන්නෙක්. මේ වසරේ ආව The Internship (2013) මතක ඇති නේ…

“The Dead Weatherලාගේ” 2010 ආව “Die by the Drop” ගීතය තමා මේ සලරුවේ පුර්ව ප්‍රචාරක පටය සඳහා යොදාගත්තේ. ඒ ගීතය මිට ඉහතදී Contraband චිත්‍රපටයේ එහි අධ්‍යක්ෂකවරයා වුනෙත් Baltasar Kormákur ප්‍රධාන නළුවා වුනේ Mark Wahlberg. ඉතින් මේ ඈති මම හිතන්නේ තිරයේ පිටුපස තොරතුරු පහත තියන වීඩියෝවත් බලාගෙනම යන්න.

බයිස්කෝප්

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=78u125v-Et0[/youtube]

සමීර කරුණාරත්න

මෙතන පහළින් තියන සබැඳුම් වලිනුත් ඔබට මාව හමුවෙන්න පුළුවන්.

සමීර කරුණාරත්න has 84 posts and counting. See all posts by සමීර කරුණාරත්න

One thought on “හැදෙන හැටි…XIII : 2 Guns (2013) | ලොකුම අණ්ඩපාලයෝ දෙන්නෙක්…

  • November 16, 2013 at 6:21 PM
    Permalink

    maxx a kollo thanks

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!