හැදෙන හැටි…XII : The Wolverine (2013) | නොමියෙන මිනිසා නැවතත් කරලියට…

the-wolverine-2013-movie-1920x1080

අපි හැමෝම හුගකලක් බලාගෙන උන්න චිත්‍රපටියක සිංහල උපසිරැස ඊයේ දිනයේ හොඳ පිටපතක් ආව ගමන් ලැබුනා නේ. මේ සලරුව නිර්මාණය කිරීමට ඇමරිකානු ඩොලර් මිලියන 120 කට ආසන්න මුදලක් විදයම් වෙලා තියනවා, ලොව පුරා මිලියන 414 කට අධික මුදලක් උපයාගෙන් මුල්‍යමය අතින් සාර්ථක වෙන්නේ මෙවරත් මේ “යකඩ නිය සහිත මිනිසා” (හසන්ත සහෝට අනුව) සමත් වෙලා තියනවා. පහුගිය දින 365 තුල වැඩිම ආදායමක් උපයන්න සමත්වුණ 23 වැනි චිත්‍රපටිය වෙන්නෙත් මේක.

James Mangold Darren Aronofsky

                James Mangold හා Darren Aronofsky

James Mangold තමයි අපි දකින සලරුවේ අධ්‍යක්ෂකවරයා වෙන්නේ. නමුත් මුලින්ම ඔහු නෙමෙයි තරගයෙන් තේරුනේ. මුලින්ම කතාවේ අධ්‍යක්ෂකවරයා වුනේ Darren Aronofsky නමුත් වැඩ පටන් අරගෙන මාස 6ක් වැඩ කරලා වුනත් ඔහුට යන්න වුනා, ඒකට පුද්ගලික හේතු වගේම ඔහු නැවත නිර්මාණය කරගත් පිටපත වැඩියෙන් වැඩිහිටියන්ට සුදුසු ආරක් ගත නිසා බවත් තමයි වාර්තා වෙන්නේ. අන්තිමට අයේ තරගයක් ඇති වුනා මහා පුටුවට.  Jose Padilha, Doug Liman, Antoine Fuqua, Mark Romanek, Justin Lin, Gavin O’Connor, Gary Shore and James Mangold කියන කෙටි අධ්‍යක්ෂක ලැයිස්තුවෙන් අවසානයේ James Mangold ආධයක්ෂකවරයා වෙන්න සමත් වුනා.

මේක තමයි කාලය දික්ක පිටපතක්(extended) ලෙස X-Men චිත්‍රපටයක් Blue-Ray තැටි වෙනුවෙන් නිකුත් වුන මුල්ම අවස්තාව. ඒ වගේම මේක තමයි මුල්ම X-Men නමක් ගාවන්නේ නැතුව නිකුත්වුන Wolverine චිත්‍රපටය. ඒ වගේම Fox/Marvel සම නිපැයුමක් 3D IMAX නිකුතුවක් ලද මුල්ම අවස්ථාවත් මේක තමයි. කොහොම කොහොම හරි මේක තමයි සුපිරි නළු  Hugh Jackmanගේ Logan/Wolverine  ලෙස පෙනී සිටි 6 වන වතාව. ලේසි නැහැ ඇත්තටම මගේ මතය යන ඔහුට වඩා මේ චරිතයට ගැලපෙන කෙනෙක් හොලිවුදයේම නැහැ.

The Wolverine (2013) 1

මුලින්ම මේ සලරුව නිර්මාණය වෙලා තියෙන්නේ  X-Men චිත්‍රපටයක් හැටියට, නමුත් පස්සේ තමයි තීරණය වෙලා තියෙන්නේ  X-Men අනුබැදියක් ලෙස මිය නිර්මාණය කරන්න…නොබලා ඉන්න නම් එපා මොකද මේක X-Men: Days of Future Past සඳහා ඉගි දෙන්න ලොබ කම් පාන්නේ නැහැ අවසානයේ.

The Wolverine (2013) 2

මේ චිත්‍රපටයේ පෝස්ටරයේ කමිසයක් රහිතව සිටින Hugh Jackmanගේ රුවකින් තමයි අලංකාර වෙලා තියෙන්නේ. නමුත් ඔහු චිත්‍රපටයේ එවැනි දසුන් වෙනුවෙන් පෙනී සිටින්න ඒ තරම්ම කැමති වෙලා නැහැ, ඉතින් මේකේ එවැනි රූපරාමු කිහිපයක් වෙනම අරගෙන තියනවා ඒ වෙනුවෙන්, අරගෙන තියෙන්නේ ඔය සුපිරි වීරයන් ගේ වැඩ පෙන්වන විදිහේ පින්තුර ටිකක්. මේ සලරුවට ඔක්කොම කතා බැහැ අවසාන වුන ගමන් Hugh Jackman කෙලින්ම අමතලා තියෙන්නේ Dwayne Johnson හට, ඒ චරිතයක් දෙන්න එන්න කියන්න නම් නෙමෙයි. මේ සඳහා තමන්ගේ ශරීරය නිර්මාණය කරගන්න උපදෙස් ගන්න. පුදුමයක් නැහැ රොක් කියන්නේ යෝධයෙක් නෙව.

ඔය කිව්වේ තිරයේ පිටුපස තොරතුරු ටිකක්, පහත තියන වීඩියෝව බලලාම යන්න සටන් ජවනිකා එහෙම වෙන හැටි හොඳට බලාගන්න පුළුවන් තිරයෙන් පිටුපස.

බයිස්කෝප්

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kBJXX66FHf4[/youtube]

සමීර කරුණාරත්න

මෙතන පහළින් තියන සබැඳුම් වලිනුත් ඔබට මාව හමුවෙන්න පුළුවන්.

සමීර කරුණාරත්න has 84 posts and counting. See all posts by සමීර කරුණාරත්න

2 thoughts on “හැදෙන හැටි…XII : The Wolverine (2013) | නොමියෙන මිනිසා නැවතත් කරලියට…

  • November 9, 2013 at 8:14 AM
    Permalink

    මාර ඇස් බැන්දුම් නේද මේව.අපිට හොයන්නවත් බැරිවිදියට මේව හදන්න කොච්චර මහන්සි වෙලා තියෙනවද කියල මේකෙන් පෙනව.ස්තුති මචන් තවත් මේවගේ අලුත් දේවල් දාන්න

  • November 8, 2013 at 8:41 AM
    Permalink

    ela ela saho.thanx mehema wisthara qwata..

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!