වැරදුනු තැන් II : 3 Idiots (2009) මෝඩයො තුන්දෙනාගෙ වැරදුනු තැන්…

හරි එහෙමනම් ඔන්න ඔයාලගෙ ප්‍රතිචාරය යහපත් ලෙස ලැබුණ නිසාවෙන් කුණු අවුස්සන නගරසබා ජොබ් එක මට දිගටම කරන්න සිද්දවෙන පාටක් තම දැන් පෙන්න තියෙන්නේ. ඒ වගේම කියන්ටම ඕන මෙහෙම අඩුපාඩු තිබුන කියලා මේ එකක්වත් කතාවට කනියක් වෙන ඒවා නෙමේ මේවා මිනිස්සු අතින් සිද්දවෙන බොහොම සුළු අතපසුවීම්. අපේ රසිකයෙක් වෙච්ච කුමාර් සහෝත් පහුගිය ලිපියේදී ඒ අදහසම දක්වලා තිබුනා මම දැක්කා, ඒ වගේම අසිරි අයියා අහපු දෙවැනි කතාව ඔන්න එහනම් මේක මම අද ඉන්දියාවේ කුණුගොඩක් අවුස්සන්නයි යන්නේ. මේක නොබලපු කිසිම කෙනෙක් හොයාගන්න නැති තරම් නේද, තාමත් නොබලපු කෙනෙක් ඉන්නවනම් අපේ විකියා තමයි උපසිරසි කරලා තියෙන්නේ මේ විශිෂ්ත සිනමා සිත්තමට මෙන්න මෙතනින් ගොහොන් එක බාගන බලන්න. බලපු අයගෙන් මෙන්න මේ අඩුපාඩු ටික දැකපු අය ඉන්නවද බලමුකෝ. ඔන්න එහෙනම් මම අද හැම අඩුපාඩුවක්ම නොවුනත් දෙක තුනක් විස්තර කරනවා. ගියපාර එකේ තරම්ම නම් අඩුපාඩු මේකේ වෙලා නැහැ ඉතින් ඔන්න.

p1

මුල්ම තැන තමයි අපේ කතා නායකයා රැන්චෝ කතාවට එන්ටර් වෙන තැන, මතක ඇතිනේ එයාගේ කලිසමට වතුර බෝතලයක්ම වක්කරලා කලිසම තෙත් කරවනවා, ඉතින් ඒ බෝතලේ අන්තිම හරිය වෙනකම්ම වතුර වක්කරලා හිස් කරවනවා, මතකද AlL IzzZ wElL වගන්තිය කතාවට එන්ටර් වෙන පලවෙනි තැන? අන්න ඒ තැන තියෙන්නේ ඔය කලිසමට වතුර වත්කරලා ඉවර උනාට පසුව, පුදුමේ කියන්නේ අර තිබුණු වතුර සේරම වගේ ඉවර වෙන්න හලාපු බෝතලේ භාගයක්ම වතුරෙන් පිරිලානේ එක පාරටම…

p2

දෙවැනි වරද විදියට මම අරගන්නම් ෆර්හානුයි රාජුයි රන්චෝව හොයන යනවනේ, ඒ යනකොට ඒ ගෙදර මල ගෙයක් වෙලා ඒ මැරුණු කෙනාගේ අළු බාජනේ තියන් එයාගේ පුතා එහෙම නැතිනම් රැන්චොගෙ මොලේ අනියම් අයුරින් පාවිච්චි කරපු කෙනා ඒ අළු භාජනේ තියන් වලපෙනකොට මේ මෝඩයෝ දෙන්නා එතනට කඩ පැනලා අර අළු භාජනේ කොමඩ් එකට හලයන්න යනවනේ, අන්න ඒ වෙලාවේ මේ කෙනාව බය කරන්න අරුන් දෙන්නා ඒ භාජනේ මුදිය කොමඩ් එක ඇතුලට දානවා, අනේ දෙයියනේ ඊට පස්සේ තියන රුප රාමු දෙහෙකම කොමඩ් එකට දාපු මුදිය අර අළු භාජනේ උද යහතින් තියනවා අපුරුවට දිලිසි දිලිසි

p3

අල්ලගෙන පතුරු ගහන්න යන තුන්වෙනි වරද තමා පුස්තකාලාධිපති ඩුබේ විසින් සයිලන්සර් නොහොත් චතුර්ට කතාවක් පුරදු කරන තැන මතකද බලන්නකෝ, ඒ වගේම රෑන්චෝ සහ ෆර්හාන්ගේ වැඩෙන් පස්සේ චමත්කාරජනක දේවල් බලහත්කාරකම් වෙලා පට්ට ෆන් එකක් දුන්නා මතකයිනේ කස්ටියටම හෙහ් හේ..
ඉතින් මෙතැනදී වෙච්චා වරද තමා පුස්තකාලාධිපති දුබෙ කියල දෙන කතාවයි සයිලන්සර්ගේ කථාවෙයි වෙනස් කම් ගොඩක් තියනවා, එත් අර දෙන්නා වෙනස් කලේ එක වචනයයි අන්න ඒක තමා එයාල අතින් වෙච්චි අනෙක් වරද,
තව වැරදි තියනවා ඔයාලම බලන්නකෝ එහෙනම් 😉

3 thoughts on “වැරදුනු තැන් II : 3 Idiots (2009) මෝඩයො තුන්දෙනාගෙ වැරදුනු තැන්…

 • November 3, 2013 at 7:54 PM
  Permalink

  about the speech , what they do is use ctrl+H ; find and replace
  try that in word or notepad you will understand

 • November 1, 2013 at 8:15 PM
  Permalink

  ado apitawth ehema hitune nane bn film eka balddi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!