හැදෙන හැටි…VI : The Mortal Instruments: City of Bones (2013) | සැඟවුන ලොවක වැළලීගිය අතීතය සොයා….

Cassandra Clare නම් ඇමරිකානු ජාතික සුප්‍රසිද්ධ ලේඛිකාව විසින් රචිත අමරණිය මෙවලම් පොත් ගොන්නේ පළමු වැන්න අපි හැමෝම දන්නා හැටියට The Mortal Instruments: City of Bones 2007 දී ප්‍රකාශයට පත් වුනා. එය සිනමා පටයක් ලෙස නිර්මාණය වෙන්නේ 2013 වසරේයි. ඊයේ දිනයේ හසන්ත වික්‍රමරත්න සහෝට ස්තුතියිවෙන්න අපිත් සිංහල උපසිරැස එක්ක ඒ සලරුව නරඹුවානේ.  ඒ Harald Zwart ගේ අධ්‍යක්ෂණයක් ලෙසින්. ඩොලර් මිලියන 60 ක පමණ වියදමෙන් නිර්මිත මේ සිනමා සිත්තම හැදෙන හැටි තමයි අද අපි ඔබ වෙත ගෙන්න හදන්නේ…

Lily Collins
Lily Collins

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

මේ චිත්‍රපටියේ ප්‍රධාන චරිතය වෙන්නේ ක්ලැරි ඇයගේ චාරිතය රගන Lily Collins ඇත්තටම කතාවට ආවේ බලනේ වගේ, මොකද කියනවා නම් ඇය මේ පොත් ගොන්නේ බොහොම තදබල රසිකයෙක්. ඒ රසිකත්වයේ ගැඹුර කොච්චාරද කියනවා නම් ඇය මේ පොත ඇසුරෙන් චිත්‍රපටිය නිර්මාණය කිරීම කන වැකුණ විගසම අධ්‍යක්ෂක වරුන්ට දිගින් දිගටම කතා කරමින් තමන් ක්ලැරි ලෙසම රගන බවට සහතික කරගෙන තිබෙනවා. ඒ වගේම මේ සිනමා සිත්තමේ ප්‍රධාන පිරිම චරිතය වන ජේස් සඳහා මුලින්ම තෝරාගෙන තිබෙන්නේ Jamie Campbell Bower නොවෙයි, මුල් තේරීම වුනේ Alex Pettyfer. නමුත් පසුව තවත් නළුවන් ගොන්නක් සමග තරගයෙන් ජයගෙන Jamie Campbell Bower  ජේස් වෙන්නට සමත් වෙලා තියනවා.

තව කතා ඕනේ නැහැ නේ එහෙනම් පහල තියන තිරයෙන් පිටුපස දර්ශන බලලාම ඉන්නකෝ. The Mortal Instruments ගැන තවත් තොරතුරු බොහොම ඉක්මනට දැනගන්න ලැබේවි ඉරිදියේදී….!!!

සමීර කරුණාරත්න

මෙතන පහළින් තියන සබැඳුම් වලිනුත් ඔබට මාව හමුවෙන්න පුළුවන්.

සමීර කරුණාරත්න has 84 posts and counting. See all posts by සමීර කරුණාරත්න

2 thoughts on “හැදෙන හැටි…VI : The Mortal Instruments: City of Bones (2013) | සැඟවුන ලොවක වැළලීගිය අතීතය සොයා….

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!