Marvel කොමික් විශ්වයේ සුපිරිම වීරයෙකු වන Thor ගේ දෙවෙනි සිනමාරුපී ආගමනය…

The Dark World නමින් මේ වසරේ නොවෙම්බෙර් 8 (IMAX Nov 30)වෙනිදාට යෙදී ඇති බවයි ආරංචිය.Iron Man 3(2013) අති සාර්ථක ලෙසින් ලොව පුරා තිරගත වූ නිසාම නිසාම රසිකයන් බොහෝ දෙනෙකු God Of Thunder ගේ නව ආගමනය දෙස උනන්දුවෙන් බලා සිටින බව කාටත් නොරහසක්.Thor පළමු රූ සිත්තම එතරම් ප්‍රේක්ෂක අවදානයට ලක් නොවූන නිසා Marvel සමාගම නව අධ‍‌‍‌යක්ෂක වරයෙකු හට මේ බාරදුර කර්තව්‍යය ලබා දීලා.Alan Taylor (Game of Thrones , Rome , Sopranos ,Mad men) අධයක්ෂණයෙන් හැඩ ගැන්වෙන මෙය පළමු චිත්‍රපටයට වඩා හාත්පසින්ම වෙනස් බව පළමු Trailer එකෙන්ම ප්‍රේක්ෂකයන් හට ඒත්තු ගැන්වීමට සමත්ව තිබෙනවා.

Marvel ආයතනය ප්‍රේක්ෂකයන් හට Asgardian සංස්කෘතිය හා එදිනෙදා ජීවිතය පිළිබඳ මනා දැනීමක් ලබා දීමට Thor 2 හරහා උත්සහා කර ඇති බව Alan Taylor මාධ්‍යට පවසා තිබෙනවා එසේම විවිදාකාර මායා බලයන්ගෙන් සමන්විත ආයුද , අහස්‌ මංකොල්ලකාරයන් අනිත් Marvel Comics පිටසක්වල ජීවින් කළු කුහරයන් සහ නවතම දේදුනු පාලමකින් (Bifrost) සමන්විත Thor 2 ඔබව චමත්කාර ලෝකයකට රැගෙන යාමට සුදානමින් පසුවේ.

එසේම Thor (Chris Hemsworth) හට ඔහු ගේ පියරජු ඔඩින් (Anthony Hopkins) සුළු සහෝදරයා ලොකි (Tom Hiddleston) ඔහුගේ මනුෂ්‍ය ලෝකයේ පෙම්වතිය ජේන් ෆොස්ටර් (Natalie Portman) , අනෙකුත් මනුෂ්‍යන් සහ Asgardians අතර ඇති අතිශය සංකිර්ණ සම්බන්ධතාවයන් හේතුවෙන් විවිධාකාර අසීරු අවස්ථා වන්ට මුහුණ දීමටත් සිදු වන බව සදහන් වේ.

එසේම මෙහි කතාව පිළිබදව සොයා බැලීමේදී Thor පළමු කොටසේ දේදුනු පාලම (Bifrost) විනාස කිරීම නිසා එය නැවත පිළිසකර කිරීම සදහා ඔඩින් හට අදුරු දුෂ්ට මායාකර්ම භාවිත කිරීමටත් සිදුවේ. Thor ව ඔඩින් පෘතුවිය වෙත එවන්නේ Tesseract (විශ්ව ඝනකය) නමැති බලවත් ආයුදය ආපසු ගෙන ඒම සදහාය.එයින් Avengers [2012] හි Thor ගේ අනපේක්ෂිත ආගමනය පිළිබදව සියලු ගැටලු වලටත් පිළිතුරු ලැබේ.දේදුනු පාලම පිළිසකර කරන කාලය තුලදී ඔඩින් ගේ අනෙකුත් අධිරාජයන් 9 අතර සම්බන්ධතාවයන් බිද වැටීම නිසා ඒ රාජ්‍යයන් ඔඩින්ගේ අතීත සතුරෙකු වන Dark Elves ගේ රජු වූ Malekith the Accursed (Christopher Eccleston) සහ ඔහුගේ හමුදාව මගින් දැවැන්ත ප්‍රහාරයකට ලක් වේ.

 මෙවැනි අපුර්ත්වයන් රැසකින් සමන්විතව ඔබ වෙත එන Thor: The Dark World අනිවාර්යෙන්ම නැරබිය යුතු සිනමාපටයක් බැව් මගේ අදහස වන්නේ..මෙහි BluRay කොපියක් Web Dl [itunes] කොපියක් නිකුත් වෙන්නේ 2014 මාර්තු මුල් සතියේදී පමණ බව අන්තර්ජාලයේ සදහන්වේ.

 

Sameerabuwa

මෙතන පහළින් තියන සබැඳුම් වලිනුත් ඔබට මාව හමුවෙන්න පුළුවන්.

Sameerabuwa has 15 posts and counting. See all posts by Sameerabuwa

4 thoughts on “Marvel කොමික් විශ්වයේ සුපිරිම වීරයෙකු වන Thor ගේ දෙවෙනි සිනමාරුපී ආගමනය…

 • October 6, 2013 at 9:58 AM
  Permalink

  සහෝ, අපට බැරිද ඒ වගේ වචන ලැයිස්තුවක් හදාගන්ඩ. දැන් ඔයා ඔය Tesseract කියන එකට ‘විශ්ව ඝනකය’ කියලා යොදාගත්තා වගේ, ඔයා ලිපි ලියනකොට අහුවෙන අනෙකුත් ඒ වගේ වචන සදහා යොදාගන්නා සිංහල යෙදුම් ඒ විදිහට අපි සකස් කරගමු. එහෙම වුණොත් අපේ උපසිරැසිකරුවන්ට පවා කොමික් චිත්‍රපටවලට අදාලව උපසිරැසි සැකසීමේදී ඒක බොහොම ප්‍රයෝජනවත් වේවි. අන්ත්‍ර්ජාලය පීර පීරා හෙව්වත් මේ වගේ විශේෂිත කලාවකටම නිපන් වචන හා සමපාත යෙදුම් වෙනත් භාෂාවලින් හොයාගැනීම නික හොයනවාට වඩා අමාරුයි.

  එනිසා අපි කාටත් ප්‍රොයෝජනවත් වෙන්නට හදමුකෝ කට්ටියම එක්කසුවෙලා ඒ වගේ වචන සටහනක්. ඔයා කොමික් පිස්සෙක් නිසා මේ වැඩේදි ඔයාගේ මූලිකත්වය වගේම දායකත්වයත් ඉතාම වැදගත්වෙනවා. අපි හුගාක් දෙනෙකුට චිත්‍රපටයෙන් හෝ ටෙලියකින් එහා ගිය අවබෝධයක් නැති නිසා, ඔයා වගේ ඒවා ගැන හාරාවුස්ස්න කෙනෙකුගෙන් අපට ලැබෙන සහාය ඒ වෙනුවෙන් නියම අරුතක් සහ වටිනාකමක් එක්කරාවි.

  මේ අදහස ක්‍රියාත්මක කරන්නට කැමතිනම්, එකගනම් අපේ සුපුරුදු ඇඩ්මින් කෙනෙකු හා සම්බන්ධ වෙලා මේ වැඩේ පටන්ගම්මු. එහෙනම් හිතලා බලමු, නෙහ්? 😀 බලාපොරොත්තු වෙනවා ඔයාගේ ප්‍රතිචාරය හොද එකක් වෙයි කියලා 😉 ජය!

 • October 5, 2013 at 8:52 PM
  Permalink

  කොමික් වලට සිංහල වචන හොයන්ඩ ගියාම මෙංටෙල් වෙනවා

 • October 5, 2013 at 6:42 PM
  Permalink

  patta macho…
  enakam pattama aasawen inna film ekak…
  jaya wewaa..
  thawa wisthar genna..

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!