24 (Indian TV series) ඉන්දියාවේ පෑ 24…

ඉන්දියාව වුනත් ගොඩක් නිර්මාන යුරෝපීය සිනමාපට සහ රියලිටි වැඩසටහන් අනුසාරයෙන් ඉන්දියානු ක්‍රමේකට යමක් කරනවනෙ, ඉතින් මේ සැරේ ඉන්දියාවේ ලෑස්තිය අමෙරිකාවේ විසිහතර පෑ ඉන්දියාවේ විසිහතර පෑ විදිහට අරන් එන්නයි, 2007 British Academy of Film and Television Arts සම්මානයට නාම යෝජනාලබාපු, Student of the Year (2012), Rang De Basanti(2006) වැනි සිනමාපටයන්ගේ රචකයා වෙච්ච Rensil D’Silvaට සහ Black (2005 film), Swami (2007 film), Guzaarish , Lootera වැනි සිනමාපටයන්ගේ රචක Bhavani Iyer යන දෙදෙනා මත තමයි මේ ඉන්දියානු පෑ විසිහතර රචනාකිරීමේ බර පැටවිලා තියෙන්නෙ. එයාල දෙන්න ඒ විදියට බර කරට ගන්නකොට අධ්‍යක්ෂනය කිරීමේ දැවන්ත කාර්යය බාරයේ බර කරට අරන් තියෙන්නෙ Delhi Belly (2011) සමගින් හොදම කුළුදුල් සිනමා අධ්‍යක්ෂක ලෙස ‍ෆිල්ම්-ෆෙයාර් සම්මානයට පාත්‍ර වූ Game(2011) සිනමාපටයේද අධ්‍යක්ෂක Abhinay Deo විසිනුයි..

ඉතින් අමෙරිකානු පෑ24 ජැක් බවර් වෙනුවට ඉන්දියානු ආකෘතියේ රගන්නේ ප්‍රකට නළු අනිල් කපූර් විසිනුයි. ඔයාල 24 රසිකයෝනම් දැනටමත් දන්නවා ඇති අනිල් කපූර් කියන්නෙ 24 වලට අලුත් මුහුනක් නෙමේ කියලා, එයා 24 කතාමාලාවේ අටවන කතා සමය එක් චරිතය්ක් රගපාන්න එකතුවෙලා හිටියා ඒ කමිස්තාන් ජනරජයේ ජනාධිපති ඕමාර් හසන් විදියට. ඉතින් ඉන්දියානු පෑ24 වෙනුවෙන් අනිල් කපූර්ව යොදාගන්න එක ෆොක්ස් රූපවාහිනියේ විකාශනය වෙච්ච අමෙරිකානු 24 නිශ්පාදක Howard Gordon විසිනුත් අනුමත කරල තියන බවකුයි දැනගන්න ලැබෙන්නෙ, අමෙරිකානු පෑ24 නිශ්පාදක ඒ විදියට අනුමත කරල තියෙන්නෙ ඉන්දියානු පෑ24 නිශ්පාදක Apurba Sengupta විසින් කරන ලද තේරීම තමයි…

Action | Drama | Thriller කියන කාණ්ඩයන්ට වැටෙන මේ ඉන්දියානු රූපවාහිනී කතාමාලාව ආරම්බ වෙන්නෙ මේ වසරේ ඔක්තෝම්බර් 4 වෙනිදා තමයි, ඒ කලර්ස් චැනල් හරහා තමයි විකාෂනය වෙන්න නියමිත වෙලා තියෙන්නෙ, ඉතින් මේකෙ රංගනයෙන් දායක වෙන අය ගැන කියනවනම් මෙන්න මේ අයගෙ සහභාගීත්වය තමයි අරන් තියෙන්නෙ Anil Kapoor, Adhir Bhatt, Priyanka Bose, Tisca Chopra, Anupam Kher ආදීන්. හැබැයි ඉතින් අපි දීලා තියන පූර්ව  ප්‍රචාරක පටය බලනවා නම් දැකලා පුරුදු තව මුහුණු ටිකක් දකින්න ලැබේවි. ඉතින් මේ කතාමාලාවට ටොරන්ට් පිටපත් නිකුත් වෙයි කියලා අපි බලාපොරොත්තු වෙනවා, එහෙම උනොත් ඔයාලට හින්දි රූපවාහිනී කතා මාලාවක් අරන් එන්න අපේ හින්දි උපසිරසි කරුවන්ට හැකියාව ලැබේවි, එක්කෙනෙක් නම් පහුගිය ටිකේ අපෙන් අහ අහ උන්නා මට සබ් කරන්න හින්දි ටීවී සීරියස් එකක් නැද්ද කියලා එහෙනම් ගජයෝ මෙන්න තියනවා කියාපු භාන්ඩයක්, මේකෙ ටොරන්ට් එක්කම උපසිරසි ආවොත් බොලාට ගැලවුමක් වෙන්නෙ නෑ හොදේ….!

11 thoughts on “24 (Indian TV series) ඉන්දියාවේ පෑ 24…

 • May 23, 2014 at 11:19 AM
  Permalink

  season deka enne nadda?

 • May 23, 2014 at 11:15 AM
  Permalink

  මේක කොපියක් නෙවෙයි. මේක ආයේ හින්දියෙන් නිර්මාණය කරන්න අනිල් කපූර් Fox සමාගමෙන් අයිතිය ලබා ගෙන තිබෙනවා. ඒ වගේම මේ කතාව එහෙ නැගල ගියා. original tv show එක බලපු නැති අයට මේක හොඳ අත්දැකීමක් වුණා මොකද හැමදාම බලන්නේ නැත්නම් මහගෙදර වගේ කතා නේ. ඒ වගේම මේ කතාවෙදී ලංකාව ගැනත් කතා වෙනවා.

 • October 26, 2013 at 2:48 PM
  Permalink

  උ කරන්නේ නැහැ
  කරවනවා :p

 • October 26, 2013 at 2:47 PM
  Permalink

  කොපියක්මත් කියන්න බැහැ බන්
  තම දන්නේ නැහැනේ කොහොමද වෙන්නේ කියලා
  ඉංග්‍රීසි එක කරන අයත් එක්ක එකතු වෙලා කරන නිසා දෙයක් ඇති ඉතින්
  අවහම බලමුකෝ නේද 😉

 • October 7, 2013 at 9:41 AM
  Permalink

  අයියෝ මටනං English එක බලන්ඩ ඔනි….ඒකෙ Sub දෙන් නැද්ද…………….plz………….

 • October 4, 2013 at 6:05 PM
  Permalink

  apo nodakin lajja nadda copy karanna,,mun kochcharawth balnne copy kranna,original 24 eka ita wada hondai man nam hitanne oka idniawe unma balai,,

 • October 4, 2013 at 12:38 PM
  Permalink

  මේ පුංචි වීඩියෝවට ඉක්මනින් උපසිරැස කර දුන් ආසිරි ප්‍රියන්ත හෙවා ලුනුවිලගේ සහෝදරයා මෙම ටෙලි කතා මාලාවට උපසිරැස කිරීමට බාරගත් බව කරුණාවෙන් සලකන්න…!!!

 • October 4, 2013 at 12:05 PM
  Permalink

  අපෝ හේවා ද…
  හද්ද චාටර් පොර…
  ඌ හැබැයි මටවත් එහෙම කතාවක් කිව්වේ නැහැ…
  කොහොමත් ඌ කරන ඒවා කවුර්වත් බලන්නෙත් නැහැ නේ…
  අනික මම නම් හිතන්නේ නැ ඌ කරයි කියලා…

 • October 4, 2013 at 8:15 AM
  Permalink

  හරියට හරි නේන්නම්. එහෙම එකෙක් ගැන තමා මේ කියන්නේ…
  හේවා ද මොකද්ද කිව්වා උගේ නමත්! අරවා බලල බලලම දැන් ලුණුරහත් දැනෙන්නෙ නැතිලු ඌට. ඒක නිසා ඔන්න ලුණුවිලක ද මොහොකද බැහැගෙන ඉන්නවා කිව්වා මේ ටිකේ… එහෙමවත් දැනෙයිද බලන්ඩ 😛

  මමනම් දන්නෙ නෑ වැඩිය. 🙁 ලියපු කෙනාගෙන්ම තමයි හරි විස්තරයක් අහගන්ඩ වෙන්නේ, ඔය ගැනනම්!

 • October 4, 2013 at 2:18 AM
  Permalink

  අප්පේ මෙහෙම එකකුත් එනවද…
  මමනම් හිතන්නේ නැගල යන එකක් නැති වෙයි නේද….
  කවුද බං හින්දි ටි වී සීරිස් හොයා හොයා උන්නු පිස්සා…
  මහා ගෙදර, ප්‍රවීණ වගේ සුපිරි නාට්ටි ආසාවෙන් බලපු පොරක් වෙන්න ඇති ෂුවර් එකටම, නැත්නම් හින්දි ටි වී සීරිස් හොයයිද..නැද්ද මම අහන්නේ…

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!