කෝරා දෙවෙනි වටයට සූදානම්…

ඔබට අමුතුවෙන් හඳුන්වා දෙන්න දෙයක් නැහැ අපේ නිලන්ත පියසිරි සහෝ සිංහල උපසි‍රැසි ගන්වා ඔබ වෙත ගෙන එන AVATAR: The Legend of Korra කාටූන් ටෙලි කතා මාලාව ගැන. එහි දෙවැන්න මේ දිනවල නිර්මාණය කෙරෙමින් පවතිනවා. ඒ බව පවසා තිබෙන්නේ මෙම AVATAR කතා සංකල්පයේ සම නිර්මාතෲ Bryan Konietzko විසින් පළ කළ වියුණු සටහනක.
එහි ඔහු පවසා තිබෙන්නේ
“කෝරා දෙවෙනි පෙළ නිසැකවම නිමැවෙනවා. එය කොටස් 14කින් සමන්විතයි. දැනටමත් එහි නිර්මාණ කටයුතු කෙරීගෙන යනවා. තව වසර 2ක් ඇතුළත එය විකාශය වීම ආරම්භ වේවි. කෝරා දෙවෙනි පෙළෙහි වැඩි කොටසක් ජනරජ නගරයෙන්(Republic City) පිටත සිදු වෙනු ඇති.”
යනුවෙනුයි.
එම නිසා කෝරා රසිකයින්ට එහි දෙවෙනි පෙළ රසවිඳීමට තව නොබෝ කලකින්ම හැකිවනු ඇති බවට සැකයක් නෑ.

විකියා

මෙතන පහළින් තියන සබැඳුම් වලිනුත් ඔබට මාව හමුවෙන්න පුළුවන්.

විකියා has 159 posts and counting. See all posts by විකියා

7 thoughts on “කෝරා දෙවෙනි වටයට සූදානම්…

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!