2013 -2014 වසරවල රිතික්ගේ සිනමා සිත්තම්…

බයිස්කෝප් මංසලට මගෙන් ලැබෙන පළමු ලිපියෙන් ඔබ හමුවට ගෙන එන්නේ  වසර දහතුනක් පුරා සාර්ථක ලෙස ඉන්දියානු සිනමා කර්මාන්තය තුල තවමත් රැදී සිටින, “kaho na..pyaar hai” සිනමා පටය තුලින් රසිකයන්ගේ හදවත් සොරා ගත්, ජනකාන්ත පෞර්ෂයක්, විශිෂ්ට පෙනුමක් හා ඇදහිය නොහැකි නර්තන කුසලතාවකින් හෙබි, චිත්‍රපට අධ්‍යක්ෂ රාකේෂ් රෝෂන් ගේ පුත් වූ රිතික් රෝෂන් නම් විශිෂ්ට කළා කරුවාගේ 2013 හා 2014 වර්ෂ වල පැමිණීමට නියමිත සිනමාපට තුනක් පිලිබදවයි.

“Krrish 3”

 මේ ගැන නම් කලින්ම අපි ඔබව දැනුවත් කලා අපේ ශාන් විමුක්ති සහෝදරයාගේ ලිපියකින්. රාකේෂ් රෝෂන්ගේ අධ්‍යක්ෂණයක් වන මෙය “koi mil gaya” හා “krrish” පළමු වැන්නෙන් පසු පැමිණෙන තුන්වන සිනමාපටයයි. “krrsih” පළමු වැන්නෙහි මෙන්ම මෙහිද රිතික් රෝෂන් හා ප්‍රියංකා චොප්රා ප්‍රධාන චරිත රග දක්වන අතර දුෂ්ඨ චරිතය විවේක් ඔබරෝයි විසින් රඟ දක්වයි. තවද කන්ගනා රනාවත් විසින්ද මෙහි චරිතයක් නිරූපණය කරනු ලබයි. මෙම වසරේ දිවාලි දිනයේදී (නොවැම්බර් 1)නිකුත් වීමට නියමිත “Krrish 3” හි රිතික් රෝෂන් විසින් ත්‍රිත්ව චරිතයක් රගපාන බවයි ආරංචි වන්නේ.

“Bang Bang”

මේ දිනවල රූගත කිරීම් සිදුවෙමින් පවතින මෙය ටොම් කෲස් රඟපෑ “Knight and Day” සිනමාපටයේ ප්‍රති නිර්මාණයක් ලෙස හැඳින්වෙනවා. මෙහි ප්‍රධාන නිළි චරිතය කත්රිනා කයිෆ් විසින් රඟන අතර මෙහි අධ්‍යක්ෂණය “Salaam Namasthe”, Tara Rum Pum”, Bachna ae Haseeno” යන සිනමාපට අධ්‍යක්ෂණය කරනු ලැබූ සිද්දාර්ත් ආනන්ද් ගෙනි. මෙම “Bang Bang” සිනමාපටය  2014, මැයි පළමු දා නිකුත් කිරීමට සියලු කටයුතු සූදානම් වෙමින් පවතී.

“Shuddhi”

පැමිණීමට නියමිත විශාලතම ධර්මා චිත්‍රපට නිෂ්පාදන බෙදාහැරීම ලෙස මෙය හදුන්වයි. මෙහි අධ්‍යක්ෂණය “Agneepath” සිනමාපටය අධ්‍යක්ෂණය කරනු ලැබූ කරන් මල්හෝත්‍රා ගෙනි. මෙය පුනරුත්පතිය පිලිබඳ කතාවක් පාදක කොට ගෙන තැනෙන බවයි ආරංචි මාර්ග මගින් දැනගැනීමට ලැබී ඇත්තේ. තවද, වසර දහයකට පසු නැවතත් රිදී තිරයෙහි කරීනා කපූර් සමග හ්රිතික් රෝෂන්ගේ රංගනයක් ප්‍රේක්ෂකයන් හටදැක ගැනීමට හැකි වන බව සැලවෙයි. මෙම සිනමාපටය 2014 දිවාලි දිනයේදී (නොවැම්බර් 1) නිකුත් කිරීමට සූදානම්ව ඇත.

තවත් මේ වගේ හින්දි සිනමාව හා බැඳුන රසවත් තොරතුරකින් ඔබ සමඟ දොඩමළු වෙන බලාපොරොත්තුවෙන් දැනට සමුගන්නම්. ඔබ සැමට ජයෙන් ජය !!!

ආසිරි හේවා ලුණුවිලගේ

මෙතන පහළින් තියන සබැඳුම් වලිනුත් ඔබට මාව හමුවෙන්න පුළුවන්.

ආසිරි හේවා ලුණුවිලගේ has 43 posts and counting. See all posts by ආසිරි හේවා ලුණුවිලගේ

4 thoughts on “2013 -2014 වසරවල රිතික්ගේ සිනමා සිත්තම්…

 • June 22, 2013 at 6:00 PM
  Permalink

  ela ela..thanks lot saho!!

 • June 21, 2013 at 10:46 PM
  Permalink

  ජය!

 • June 21, 2013 at 10:45 PM
  Permalink

  එල දිගටම ලියන්න හේවා

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!