මාර්වල් විශ්වයේ ඉදිරියෙදී නිකුත්වීමට නියමිත රූපවාහිනී කතාමාලා ‌‌- #2

මාර්වල් විශ්වයේ ඉදිරියෙදී නිකුත්වීමට නියමිත රූපවාහිනී කතාමාලා – #2

මේ අරගෙන එන්නේ මාවල් විශ්වයේ ඉදිරියේදි නිකුත් වීමට නියමිත කතාමාලා වල ඊලග කොටස. පෙර කොටසේ ඉදිරියට එන්නට තිබෙන Disney+ Marvel Series ගැනනෙ කතා කරේ. මේ පොස්ට් එකේදි කතා කරන්නෙ Hulu සහ අනෙකුත් චැනල් මගින් නිකුත් කිරිමට නියමිත මාවල් කතා මාලා ගැන. දැන් Marvel Entertainment එකේ creative control එක Kevin Feighට ලැබුනට පස්සේ මේ කතාමාලා වලින් කියක් අපිට දැකගන්න ලැබෙයිද කියලා නම් කියන්න බෑ ඉතින්.

1.    HELSTROM (2020)

Helstrom කියන්නෙ ඉදිරියෙදි Hulu Streaming Service එක හරහා නිකුත් වීමට නියමිත TV Series එකක්. මුලින්ම මෙම කතාමාලාව සහා Ghost Rider Series එකක් එනවා කියලා තමා නිවෙදනය කරේ. ඒ Netflix-Marvel Defenders verse එක වගේ මේ කතා මාලා දෙක සහ ඉදිරියේදි තව කතා මාලා කිහිපයක් එකතු වී Adventure Into Fear කොම්ක් series එක ඇසුරින් The Defenders වගේ Team-up Series එකක් හදන්න. මේක නිවෙදනය කරපු කාලයේනම් හිතුවෙ කොමික් වල වගේ මේ series දෙක සමග Moon Knight සහ Blade series දෙකකුත් එකතු වෙයි කියලා. ඒත් ඒ දෙකම දැන් Marvel Studio එකෙන් කරන නිසා සහ පසුව Ghost Rider Series එක “creative differences” නිසා cancel කරා කියලා නිවෙදනය කරපු නිසා Helstrom විතරක් නිකන්ම කතා මාලාවක් විදිහට තියෙයිද දන් නැ. හැබැයි කියන්නෙ නම් Marvel Studio එක මගින් Ghost Riderව use කරන්න ඉන්න නිසා කතාව cancel උනා කියලා.

කොහොම වුනත් Helstrom Series එකනම් අවුලක් නැතිව යනවා වගේ. කතාව ගැන කියනවනම් serial killer කෙනෙක්ගෙ ලමුන් වන Daimon සහ Ana Helstrom ඩිමන්ලට විරුද්දව සටන් කරන එකක් තමා තියෙන්නේ. මෙයාලගෙ තාත්තා ඇත්තටම සාතන් කියලා තමා කියන්නේ. ඒ හින්දා මේ කතා මාලාව Horror type එකක් වෙයි. ඒ වගෙම Daredevil, The Punisher වගේ R rated Series එකක් වෙයි.

නිකුත් වෙන දිනයක්නම් තාම නැ. පලමු season එක එපිසොඩ් 10කින් සමන්විත බව තමා කියන්නේ. ඒ වගේම මේකත් MCU එකට අයිති වෙයි කියලා තමා කියන්නේ. හැබැයි Disney+ Series වගෙ ෆිල්ම් වලට ඩිරෙක්ට් කනෙක්ට් වෙන්නෙ නම් නැති වෙයි.

2.  HIT-MONKEY (TBA)

Hit-Monkey කියන්නේ Marvel හා Hulu එකතු වි හදන්න යන ඇනිමේශන් කතා මාලාවක්. Defenders verse එක වගේ ඇනිමෙශන් කතා මාලා 4ක් එකතු වී The Offenders නමින් Team-up Series එකක් තමා කට්ටිය කරන්න යන්නේ. එකේ එක series එකක් තමා Hit-Monkey කියන්නෙ. මෙම කතා මාලව produce කරන්නේ Josh Gordon සහ Will Speck විසින්.

කතාව ගැන කියනවා නම් Hit-Monkey කියන්නේ වෙනස් වෙච්චා ජපාන snow monkey කෙනෙක්. ඔහු අමෙරිකානු assassin කෙනෙක්ගෙ හොල්මන විසින් දැනුම ලබාගෙන ටොකියෝ වල පාතාල ලොකේ එක්ක සටන් කරන එකක් තමා තියෙන්නේ.

3.  M.O.D.O.K. (TBA)

M.O.D.O.K. කියන්නේ The Offenders verse එකේ දෙවෙනි කතා මාලාව. ඇනිමේශන් කතා මාලාවක්. මෙම කතා මාලව produce කරන්නේ Jordan Blum සහ Patton Oswalt විසින්.

M.O.D.O.K. කියන්නෙ Mental Organism Designed Only for Killing කියන එක කෙටි කරලා. M.O.D.O.K. ගැන නම් ගොඩක් අය දන්නවා ඇති නේ. අර ලොකු ඔලුවක් තියෙන පොර. කතාව ගැන කියනවනම් M.O.D.O.K තමන්ගෙ තමන්ගෙ අපරාධ සන්විදානය පවත්වාගෙන යන එක හා පවුලෙ වෙන අවුල් ගැන තමා තියෙන්නෙ.

4. TIGRA & DAZZLER (TBA)

The Offenders verse එකේ තුන් වෙනි ඇනිමේටඩ් කතා මාලාව තමා Tigra & Dazzler කියන්නේ. මෙම කතා මාලව produce කරන්නේ Erica Rivinoja සහ Chelsea Handler යන දෙදෙනා විසින්. මෙම කතා මාලාව ගැන නම් වැඩි විස්තරයක් නැ.

 

5.  HOWARD THE DUCK (TBA)

Howard The Duck කියන්නේ The Offenders verse එකේ අන්තිමට නිකුත් වෙන්න තියෙන solo animated series එක. මේක produce කරන්නෙ හැමොම දන්න Kevin Smith සහ Dave Willis විසින්.

Howard The Duck කිවුවහම කවුරුත් දන්නවත් ඇතිනේ. පරන ෆිල්ම් එකකුත් තියෙනවා මෙයාටම ඒ වගේම Guardians of the Galaxy ෆිල්ම් එකෙදිත් මෙයාගෙ cameo එකක් තිබ්බා. කතාව ගැන කියනවා නම් මේ හොවාර්ඩ් දන්නේ නැති ලෝකෙක අතරමන් වෙලා. මෙයා නපුරු Dr. Bong මෙයාව කැමක් කරන්න ඉස්සෙල්ලා මෙයාගෙ යාලුවා බේවලි එක්ක එකතු වෙලා තමන්ගෙ ගෙදරට යන්න තමා හදන්නෙ.

6. THE OFFENDERS (TBA)

The Offenders කියන්නෙ The Defenders වගේ Team-up Series එක. Hit-Monkey, M.O.D.O.K., Tigra & Dazzler සහ Howard The Duck යන කතා මාලා 4ම එකතු වෙලා තමා මේක හැදෙන්නේ. මේකේ කතාව ගැන තියා කිසිම තොරතුරක් නැ තාම.

මේ කතා මාලා 5ම ඇනිමේටඩ් කතා මාලා. බොහො දුරට එහෙම වෙන්න ඇත්තෙ මේ චරිත වලින් Live Action කතා මාලා කරන්න අමාරු නිසා වෙන්න ඇති. ඒ වගේම මේවා MCU එකත් එක්ක සම්බන්ද වෙන්නෙ නැ. ඒ වගේම මේ කතා මාලා 5 නිකුත් වෙන කාලයක් කියලත් නැ තාම. මේ 5ම අපිට Hulu Streaming Service එකෙන් දැකගන්න ලැබේවි ඉදිරියට.

7.  SONY-MARVEL SPIDER-MAN RELATED TV SERIES (TBA)

Sony ආයතනයත් Spider-Man චරිත ආශ්‍රිතව මාවල් කතා මාලා 5ක් 6ක් විතර නිශ්පාදනය කරමින් පවතින බව පවසා තිබෙනවා. ඒ සෝනිලාගේ Venom ෆිල්ම් එක අයිති Sony Universe of Marvel Charachers (SUMC) විශ්වයට හා අනිමේටඩ් Spider Verse එකට අයිති වෙන විදිහට. මොන මොන චරිත ආශ්‍රයෙන් මෙම කතා මාලා නිකුත් වෙනවද කියලා කියලා නැති වුනත් අපිට Spider Verse එකට ආදාලව සමහර විට Spider-Gwen, Spider-Ham වගෙ series බලාගන්න පුලුවන් වෙයි.
ඒ වගේම SUMC එකට අදාලව Live Action TV Series ටිකකුත් ඉදිරියට නිකුත් වෙයි. මේ කතා මාලා 900කට අදික Spider-Man චරිත වලින් නිර්මානය වෙයි.  මෙම කතා මාලා නිකුත් වෙන දිනයක් තියා නිකුත් කිරිමට නියමිත චැනල් එකක් වත් තාම කියලා නැ. බොහෝ විට මේ Series ටිකත් Disney+ එකට ලැබෙයි.

 

දැනට ලගදිම එන්න තියෙන මාවල් කතා මාලාව තමා ඉතින් දෙසැම්බර් 13 නිකුත් වීමට තියෙන Runaways Season 3 එක. ඊට අමතරව Agents of S.H.I.E.L.D. අවසාන Season එක Season 7 ලබන අවුරුද්දේ නිකුත් වෙයි. Cloak & Dagger Season 3 එකට තාම renew කරලා නැ. හැබැයි ලබන අවුරුද්දේ අන්තිම කාලෙන් පස්සෙ නම් මාවල් ෆැන්ලට මදි නොකියන්න මාවල් කතා මාලා ලැබෙයි වගේ.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!