සිනමාවේ ගීත ලොවින් 228 | Marvel Anthem by A.R. Rahman (Avengers: Endgame) | [සිංහල උපසිරැසි සමඟ]

 

කොහොමද කට්ටිය, අද මම අරන් ආවේ මාවල් රසිකයින් ගොඩක් දෙනෙක් බලපු MARVEL ANTHEM එක සිංහල උපසිරැසිත් එක්ක. ඔයාලා දන්නවනේ ඇවෙන්ජර්ස් එන්ඩ් ගේම් එක එන්න කලින් Joe Russo මහත්‍තයා Marvel Anthem එක නිර්මාණය කරන්න ඉන්දියාවට බාර දුන්නා කියලා. ගොඩක් අය කියන්නේ ඒ ඉන්දියාවේ Fan Base එක ඉලක්ක කරලා කියලා. කොහොම උනත් ලෝප්‍රකට ඉන්දියානු සංඥයෙක් වන A. R. Rahman මේ සින්දුව නිර්මාණය කරලා එන්ඩ් ගේම් එකට කලින් release කලා. මේ තියෙන්නේ ඒකෙ Official Release එක.

මේ සින්දුව දෙමළ තෙලිඟු, හින්දි යන භාෂා වලින් නිර්මාණය වෙලා තියෙනවා. මම උපසිරැසිය කරන්න යොදා ගත්තේ හින්දි ගීතය. කොහොම උනත් මේ ගීතය විශාල වශයෙන් කතා බහකට ලක් වුනු සින්දුවක්. සමහරු කියනවා A. R. Rahman මහත්තයා මේ සින්දුවට යොදා ගෙන තියෙන්නේ වෙන කෙනෙක්ගේ ටිකක් අප්‍රසිද්ධ melody එකක්ලු. මමත් ඒ ගැන ටිකක් හොයලා බැලුවා. ඒ තහනම් කරපු melody එකයි මේ melody එකයි ටිකක් විතර සමානයි වගේ😉. මේ සින්දුව ගොඩක් අය අතර ජනප්‍රිය වුනේ නෑ කියලත් කියනවා.

ඊලඟට එන කාරනය තමා මේකෙ උපසිරැසිය. මේකට ගැලපෙන කිසිම උපසිරැසියක් මම බලද්දි නම් අන්තර්ජාලයේ තිබුනේ නෑ. ඉතින් මටම තමයි Time line ටික හදාගෙනම වැඩේ කරගන්න උනේ. ඉතින් මේක තමා ඔයාලට ලැබෙන පළමු MARVEL ANTHEM උපසිරැසිය. ඒ ගැන පොඩි ආඩම්බරයකුත් තියෙනවා😊.
නියම වැඩේ කියන්නේ ඒක නෙවෙයි. මම මේකට කලින් හින්දි lyrics ටික භාවිතා කරන්න බැලුවා. ඒකේ පරිවර්තනය නම් මහ විකාර එකක්. හරියට ඉන්දියාවේ ආණ්ඩුවට ගහපු සින්දුවක් වගේ😁. ඉතින් මම මේකේ ඉංග්‍රීසි අරුත එන පරිවර්තනයක් හොයලා බැලුවා. ඊට පස්සේ තමා වැඩේ අහු උනේ. වෙන මොකටවත් වඩා මේ සින්දුවෙන් තමයි වැඩිම spoilers ප්‍රමාණයක් දීලා තියෙන්නේ. ඔයාලා පරිස්සමින් මේකෙ උපසිරැසිය බැලුවොත් ඒක ඔයාලටත් බොහොම පැහැදිලිව පෙනේවි. Spoiler වලට සමාව ඉල්ලීමකුත් සිදුවෙලා තියෙනවා😀. මම මේකට යොදා ගත්තේ හරිම සිංහල උපසිරැසිය නෙවෙයි. ඒ පද පෙළෙන් කියවෙන් අරුත තමා මේකට යොදා ගත්තේ. වෙලාවට මේක එන්ඩ් ගේම් එකට කලින් ගෙනාවෙ නැත්තේ. 
කොහොම උනත් මේ සින්දුව නම් ගොඩක් ලස්සනයි. අනිත් එක මේක මගේ හතර වැනි සිංහල ගීත උපසිරැසිය. අනිත් ඒවා බැලුවේ නැත්නම් ඒවත් බලන්න. මගේ අනිත් සින්දු බලපු ඔයාලට මම ස්තූති කරනවා. ඒ වගේම බයිස්කෝප් මංසල කණ්ඩායමටත් ස්තූති කරනවා. එහෙනම් මේ ඇඟ හිරිවට්ටන මේ සින්දුව අහන්න කියලා කියන ගමන් මම යනවා. ඔයාලගේ අදහසකුත් දක්වන්න අමතක කරන්න එපා. තවත් ගීතයක් අරන් ආයෙත් එන්නම්. ඔබට ජය!
විශ්ව ජයසංඛ සහ බයිස්කෝප් මංසල මාවල් රසිකයින්ට පිදේ!

ගීතය නැරඹීමට මෙතැනින් පිවිසෙන්න

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!