බැට්මෑන් රීබර්ත් සිංහලෙන් කියවන්න (2016) #01 | මමයි ගෝතම්….

පෙර කොටස මෙතැනින් බලන්න


 • ප්‍රධාන චරිතය: බැට්මෑන්
 • සහය චරිත : ඇල්ෆ්‍රඩ් පෙනිවොර්ත්, ජිම් ගෝර්ඩන්, ඩියුක් තෝමස් (ද සිග්නල්)
 • සතුරු චරිතය: හියුගෝ ස්ට්‍රේන්ජ්, ඔලෙග් බැලිනොෆ්
 • අනෙකුත් චරිත : ගෝතම්, ගෝතම් ගර්ල්, ඩික් ග්‍රේසන් (නාමිකව), ග්‍රීන් ලැන්ටර්න් (නාමිකව), ජෝකර් (නාමිකව), සුපර්මෑන් (නාමිකව), කෝබ්‍රා කල්ලිය, රිඩ්ලර් (නාමිකව), පෙන්ගුයින් (නාමිකව).
 • දකින්න ලැබෙන ස්ථාන: ගෝතම් නගරය, බැට්කේව්, GCPD කාර්යාලය, ෆින්ගර් ටවර්, රොබින්සන් පාලම, කේන් ප්ලාසා.
  භාවිතා කරන වාහන සහ උපකරණ : බැට් පරිගණකය, බැට් රෝප් එක, බැට් සිග්නල්, ගෝතම් ගැසට් පුවත් පත, බැට්මොබයිල්.


බැට්මෑන් සහ ජිම් ගෝර්ඩන් දෙදෙනා GCPD ඉහල ෆොර්ට් මාෂල් වල සිදුවූ ඉතාමත් රහසිගත තොරතුරක් වූ පහරදීමක් ගැන කතාබහ කරමින් සිටිනවා. ඒ සමඟින්ම ඉහල අහසේ ගුවන් යානයක් ගෝතම් දෙසට ගොඩ බෑමට සූදානම් වෙනවා. ෆොර්ට් මාෂල් පහර දීමෙන් හොරු විසින් මිසයිල තුනක් පැහැරගෙන ඇති අතර ඉන් දෙකක් ජිම් ගෝර්ඩන් සහ පොලිසිය විසින් නැවත මුදවාගෙන තිබෙනවා. ඒ කෝබ්‍රා කල්ලියේ තිප්පලකින්. ජිම් විසින් බැට්මෑන් හට පවසනවා තෙවන මිසයිලය පැහැරගත් කෙනා සොයාගැනීමට නොහැකි වූ බව. ඒ සමගම ඉහලින් ගමන් ගන්න මගී ගුවන් යානයට අර කියූ මිසයිලය මගින් ත්‍රස්තවාදීන් පහර දෙනවා.

ගුවන් යානයට දරුණු ලෙස හානි වන අතර බැට්මෑන් සමඟින් ඇල්ෆ්‍රඩ් බැට්කේව් එකේ සිට කතාබහ කරනවා. එහිදී ඇල්ෆ්‍රඩ් පවසනවා ගුවන් යානය කේන් ප්ලාසා එක දෙසට කඩා වැටීමට යනවා බව සහ එමගින් සෑහෙන ජීවිත හානියක් සිදුවිය හැකි බවත්. බැට්මෑන් වේගයෙන් බැට්මොබයිල් එකෙන් ගමන් ගන්නා අතරේදී ඇල්ෆ්‍රඩ් හට පවසනවා ජස්ටිස් ලීග් එකේ ග්‍රීන් ලැන්ටර්න් හෝ සුපර්මෑන්හට උදවු ඉල්ලා මේ ගැන දැනුම් දෙන්න කියලා. පසුගිය කොටසේදී පුහුණුව සඳහා පැමිණි ඩියුක් තෝමස් පවා ඔහුගේ උදව්වට බැට්කේව් එක තුල රැඳී සිටිනවා. එහිදී ඩියුක්ගේ උදවු සමගින් බැට්මෑන් කඩා වැටෙන ගුවන් යානය දෙසට තම බැට්මොබයිල් එකෙ ඇති ආසන එජෙක්ටරය හරහා වේගයෙන් ඉහල අහසට නික්මෙනවා. ජස්ටිස් ලීගයේ කිසි කෙනෙකුගෙන් ප්‍රතිචාරයක් නොලැබෙන හෙයින් බැට්මෑන් තීරණය කරනවා ඔහුගේ නගරය ඔහුම බේරගන්න.

ගෝර්ඩන් කේන් ප්ලාසා එක අවට ජනය ඉවත් කිරීම ආරම්භ කරන අතර බැට්මෑන් ඉතාමත් සාර්ථක ලෙසින් ගුවන් යානය මතට ලඟා වෙනවා. ඔහු විසින්ජෙට් දෙකක් ගුවන් යානයේ ඉතිරිව ඇති තටු වලට සවි කරන අතර එමගින් ගුවන් යානය ස්ථාවර කරගැනීමට උත්සහ දරනවා. ඔහුගේ පාලනයට නතු කරගන්නා මේ ගුවන් යානය බැට්මෑන් විසින් බැට්ප්ලේන් එකක් කරගත්තා යැයි මෙහිදී ප්‍රකාශ කරනවා. ඒ අතර මිසයිලය නිකුත් කල කෝබ්‍රා ත්‍රස්තවාදියා ගොඩනැගිලි වහලක් උඩ මැරී වැටි සිටින අතර ඊට යාබදව කෙනෙකු සිටගෙන ඉන්නවා දකින්න ලැබෙනවා.

බැට්මෑන් සහ ඇල්ෆ්‍රඩ් කතාබහ කරන අතරතුර බැට්මෑන් තේරුම් ගන්නවා ඔහුට ගුවන් යානය සහ නගර වැසියන් බේරාගත හැකිමුත් ඔහුට ඉන් ජීවිතය බේරාගැනීම ඉතාමත් අපහසු කටයුත්තක් බව. බැට්මෑන් ඇල්ෆ්‍රඩ් හට පවසනවා කොල්ලෝ ටිකට පණිවිඩයක් යවන ලෙසට. මෙහිදී ඔහු කොල්ලන් ලෙසින් හඳුන්වන්නේ ඩික් ග්‍රේසන් (නයිට්වින්ග්), ජේසන් ටොඩ්, ටීම් ඩ්රෙක් සහ ඩේමියන් වෙයින්) . ඒ සමඟම ඇල්ෆ්‍රඩ් හට පවසනවා නවතම සාමාජිකයා වන ඩියුක් තෝමස් හට තම පුහුණුව ඉදිරියට කරගෙන යාමට අවශ්‍ය නම් ඩික් ග්‍රේසන් හෙවත් නයිට්වින්ග්ගෙන් තමන්ට අවශ්‍ය පුහුණුව ලබාගන්න ලෙස නිර්දේශ කරන්න කියා. ඊට පසු බැට්මෑන් විසින් ඇල්ෆ්‍රඩ්ගෙන් අසනු ලබවනවා තම දෙමාපියන් ඔහු මෙසේ මිය යන එක ගැන ආඩම්බර වේද කියා. එහිදී ඇල්ෆ්‍රඩ් ඔහුගේ ඒ ප්‍රශ්නයට ඉතාම දුකින් ඔවුන් ඔහු සෑමදාම තමුන් ආඩම්බර උනා සේම ආඩම්බර වේවි කියා පිළිතුරු දෙනවා.

අවසානයේ තම මරණයට මුහුණ දෙන්න සූදානම් වූ බැට්මෑන් හට හැඟී යනවා ගුවන් යානයේ වේගය අඩාල වන බවත් එවිට ඔහුට හැඟී යන්නේ මෙය ක්ලාර්ක් හෙවත් සුපර්මෑන්ගේ වැඩක් බව. නමුත් අවසානයේ ඔහුට අලුත් අමුත්තන් දෙදෙනෙක් මුණ ගැහෙනවා ඔවුන් නමින් ” ගෝතම්” සහ “ගෝතම් ගර්ල්” නම් වනවා. ඔවුන් පවසනවා මෙය ඔවුන්ගේත් නගරය බැවින් එය බේරාගැනීම ඔවුන්ගේද වගකීමක් වන බව.

එහෙනම් මෙහි තෙවන කොටස සමඟින් මුණ ගැසෙමු. මේ කතාව තව දුරටත් මෙතැන් පටන් ඉදිරියට යනවා….

“it is an honor and a pleasure. Please, allow me to introduce myself. I am Gotham. She is Gotham Girl. This is our city. We are here to save it.”
— Gotham

හසන්ත වික්‍රමරත්න

මෙතන පහළින් තියන සබැඳුම් වලිනුත් ඔබට මාව හමුවෙන්න පුළුවන්.

හසන්ත වික්‍රමරත්න has 74 posts and counting. See all posts by හසන්ත වික්‍රමරත්න

7 thoughts on “බැට්මෑන් රීබර්ත් සිංහලෙන් කියවන්න (2016) #01 | මමයි ගෝතම්….

 • June 9, 2019 at 9:20 AM
  Permalink

  maru aiye.
  niyamai

 • July 17, 2018 at 12:36 PM
  Permalink

  බොහොම ස්තුතියි…
  ඉදිරියටත් ලියන්න…
  ඔබට ජය….!!!

 • May 28, 2018 at 8:21 PM
  Permalink

  නියමයි.බොහොම ස්තූතියි

 • May 28, 2018 at 6:51 PM
  Permalink

  Wade na m supeiri ayye……gooooodaaaakk stuti karana wadeta…….Flash rebirth ekath wena kata hari kiyala denna puluwnda ,eka DC rebirth wala Batman comics walatath wada DC rebirth eka gana tiyanawa …ekathakota tama Batman comics tika unath therenne ….(crossover hinda terenwa adui) …….tawa parak wadeta bohoma tnx

 • May 28, 2018 at 4:11 AM
  Permalink

  බොහෝම ස්තුතියි

 • May 27, 2018 at 5:46 PM
  Permalink

  cool, plz keep it up bro

 • May 27, 2018 at 3:55 PM
  Permalink

  බොහෝම ස්තූතියි ❤️

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!