Veronica චිත්‍රපටියට පසුබිම්වූ සත්‍ය කතාව

පසුගිය කාලයේ හොරර් සිනමාවේ විශාල පෙරලියක් කරපු චිත්‍රපටියක් තමයි වෙරෝනිකා කියන්නේ. ලංකාවේ සමහරුන්ටනම් මේක අල්ලලා ගිහින් නැහෑ. එත් මේක මෙච්චර ජනප්‍රිය වීමට හේතුව තමයි මෙම චිත්‍රපටය සත්‍ය සිදුවීමක් අල්ලා නිර්මාණය කර තිබීම. ඉතින් හුග දෙනෙක් මේ සත්‍ය සිදුවීම මොකක්ද කියලා දන්නේ නැහැ. ඒ නිසා මේ සිදූවීම පිලිබද සවිස්තරාත්මක විග්‍රහයක් කිරීමටතමයි මේ සූදානම් වෙන්නේ.

වෙරෝනිකා චිත්‍රපටියේ වෙරෝනිකාට රගදක්වන නිලිය සහ එම සිදුවීමට සැබෑබවටම මුහුණදුන්

 Estefania Gutierrez Lázaro

මෙය 1991 වසරේ ස්පාඤ්යේ පිටිසර ගම් පියසක සිදුවූ සැබෑ සිදුවීමක්. මෙහි වෙරෝනිකා නම් චරිතය සැබෑ ජීවිතයේදි Estefania Gutierrez Lázaro නම් 18 හැවරදි දැරියක්. ඇගේ පියා මියගිහින්. මව සේවයකරන්නේ අවන්හලක. ඉතින් මවගේ කාර්‍යබහුලත්වයත් එක්ක සහෝදර සහෝදරියන්ගේ හැම වැඩක්ම වගේ කරන්න වෙන්නේ Estefania Gutierrez Lázaroට. ඇගේ යෙහෙලියන් පවසන පරිදි ඔවුන් එක දිනයක් පාසලේ බිම් මහලෙදි ලොකු වැරැද්දක් කරනවා. ඇය ඇගේ යෙහෙලියන් දෙන්නෙකුත් එක්ක ඔවුජා පුවරුවක් ආදාරයෙන් මලවුන් කැදවීමක් කරනවා. ඇයට ඕනී වෙන්නේ ඇගේ පියා සමග කතා කරන්න. ඉතින් එදින පටන් Estefaniaටයි ඇගේ පව්ලේ උදවියටයි මොකක් හරි නපුරු දෙයක් කරදර කරන්න ගන්නවා. ඉතින් එන්න එන්නම මේ කරදර වැඩි වෙනවා.

සැබෑ සිදුවීමේ Estefania Gutierrez Lázaro විසූ නිවස.

Estefania නිවස හුගක් බයානක තැනක් බවට පත් වෙනවා. ඇයගේ උපකාරයට කිසිම කෙනෙක් නැති තැන ඇය තීරණය කරනවා තමන්ගේ සහෝදර සහෝදරියන් ආරක්ශා කරන්න. ඉතින් ඇය අර නපුරු දේ සමග තනිව සටන් කරන්න ගන්නවා. ඔය අතර ස්පාඤ්යේ පොලීස් හදිසි ඇමතුම් අංශයට ඇමතුමක් ලැබෙනවා. ඉතින් වහා ක්‍රියාත්මක වන පොලිස් නිලදාරීන් ඉක්මනින්ම අදාල ස්තානයට වාර්තා කරනවා.


සැබෑ සිදුවීම සිදුවූ දිනයේ Estefania Gutierrez Lázaro පින්තුරය පිලිස්සි තිබූ අයුරු

ඒත් ඔවුන්ට දැකගන්න ලැබෙන්නේ අදහගන්නවත් බැරි දෙවල් කිහිපයක්. ඉතින් අන්තර්ජාලයේ සදහන් වන පරිදි මෙම බයාණක සිදුවීමෙන් මාස 6යකට පසු Estefania Gutierrez Lázaro මේ ලෝකේ හැරගොස් තිබෙනවා. ඒ වගේම මේ පරීක්ෂණය මෙහෙයවු රොමේරෝ නම් නිලදාරී මහතා මෙම සිදුවීම පිලිබදව පොලිස් වාර්තාවේ සදහන් කර්න්නේ විසදුමකින් තොර අභිරහස් සිදුවීම් ගනයට. එමෙන්ම මෙම අදාල පොලිස් වාර්ථාවේ කරුණු සහ අනෙකුත් කරුණු සැලකිල්ලට ගෙන තමයි වෙරෝනිකා චිත්‍රපටිය නිර්මාණය කර තිබෙන්නේ.

අදාල පොලිස් වාර්ථාව

එය ස්පාඤ් පොලිස් වාර්තාවක අත්භූත සිදුවීමක් පිලිබද සටහන්වූ පලමු වතාවයි. ඒ වගේම මේ සිදුවීමෙන් සතී කීපයකට පසු එම පරික්ශනය බාරවු නිලදාරියාද ස්තානමාරුවක් ලබාගෙන වෙනත් පලාතකට පිටවී ගොස් ඇති බව වාර්තා වෙනවා… ඉතින් මෙම සිදුවීමෙන් පසු අධික ලෙස රෝගාතුර වන Estefania Gutierrez Lázaro මාස 6කට පසු තවත්මෙ විශාල අභිරහසක්ලො ඉතිරි කරමින් මෙලොව හැර යනවා..

එහෙනම් තවත් ලිපියකින් හමුවන බලාපොරොත්තුවෙන් මම යනවා බුදු සරණයි.

4 thoughts on “Veronica චිත්‍රපටියට පසුබිම්වූ සත්‍ය කතාව

 • October 7, 2020 at 2:30 PM
  Permalink

  Patta super… All the best for future worksss

 • November 25, 2018 at 8:35 AM
  Permalink

  Thanks ………………………..

 • July 10, 2018 at 8:59 AM
  Permalink

  Thanks for sharing this information with us

 • April 21, 2018 at 7:44 PM
  Permalink

  lipiya maru

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!