ෆ්ලෑෂ් මෙවර කොටස නැරඹීමට පෙර

මුලින්ම අපි අනුමාන කරපු විදිහටම සැවිටාර් කියන්නේ, සැවිටාර්ව පරද්දන්න අනාගත බැරී ඇලන් නිර්මාණය කරන Time Remnant හෙවත් කාල අවශේෂයක්. (පහුගිය ලිපිය මෙතනින් කියවන්න) ඒ බව අපිට පහුගිය සතියේ සැවිටාර්ගේ කටින්ම අහන්න ලැබුණා. සැවිටාර් කියනවා, ඔයා අනාගතයෙ හදන එක කාල අවශේෂයක් එයා විනාශ නොකරන බවත් ඒ තමන් බවත්.
ඒ විතරක් නෙමෙයි අපේ ලිපියේ අනුමානයේ හැටියටම Legends of Tomorrow කතා මාලාවෙ, අපි දැක්ක 2056 බැරී ඇලන්ගෙන්, රිප් හන්ටර්ට, බැරීව විශ්වාස කරන්න එපා කියලා ලැබිලා තිබුණ පණිවඩය සැවිටාර් ගැනයි කියලා අපිට සිස්කෝ තුළින් දැනගන්න ලැබුණා.
අනිද්දා අපිට දකින්න ලැබෙන්න නියමිත කොටසින් අපිට ලෙනාඩ් ස්නාට් හෙවත්, කැප්ටන් කෝල්ඩ්ව හමු වෙනවා. ඒක ඔයාලට දකින්න පුළුවන් ෆ්ලෑෂ් අලුත් කොටසේ පූර්ව ප්‍රචාරක පටය බැලුවොත්.

පහුගිය සතියේ ෆ්ලෑෂ් කොටස අවසන් වෙන්නේ කිං ෂාක් ඉන්න තැන තියෙන බලශක්ති ප්‍රභවය පෙන්නලා. ස්පීඩ් ෆෝස් ගන් එකට ඒ බලශක්ති ප්‍රභවය ඕන වෙනවා. ඒත් බැරී, කොහොමද ඒක ගන්නේ යන්නේ? ඒ කැප්ටන් කෝල්ඩ්ගේ උදව්වෙන්. ඔව්, හොරකම් තියරියෙන්. 😀
උදව් මොන උදව්ද? කැප්ටන් කෝල්ඩ් කියන්නේ ෆ්ලෑෂ්ගේ පරම සතුරෙක්නෙ. කොහොමද කැප්ටන් කෝල්ඩ් ෆ්ලෑෂ්ට උදව් කරන්න පෙළඹෙන්නේ. මේක ගැන අපිට බොහොම සිම්පල් තියරි එකක් හිතන්න පුළුවන්. නැවතත් ඔයා ට්‍රේලර් එක අවධානෙන් බැලුවනම් දකියි, ලෙනාඩ් ස්නාට්ගේ පිටුපසින් වේව්රයිඩර් එක තියෙනවා කියලා. එහෙමනම් ෆ්ලෑෂ්ට උදව් කරන ලෙනාඩ් ලෙජන්ඩ් වර්ෂන් එක කියලා හිතන්න පුළුවන්. කොහොම වුණත් අපිට සුපිරි කොටසක් බලාගන්න පුළුවන් වෙයි.

6 thoughts on “ෆ්ලෑෂ් මෙවර කොටස නැරඹීමට පෙර

 • May 18, 2017 at 2:01 PM
  Permalink

  Ela tnx lipiyata.

 • May 18, 2017 at 9:15 AM
  Permalink

  aneee dapankoo ban ikmanata okat kiyewwama inna tawa amaru unane

 • May 17, 2017 at 1:34 PM
  Permalink

  nice hode

 • May 17, 2017 at 12:33 PM
  Permalink

  Niyamai…

 • May 17, 2017 at 11:24 AM
  Permalink

  @Prasad Randunu සොරි ඈ හදිසියේ ලීවේ… ඊළඟ සතියෙ බලමු 🙂 තෑන්ක්ස් කමෙන්ටුවට!

 • May 17, 2017 at 10:06 AM
  Permalink

  Madiyoooo… Thawa Tikak Logically Wisthara karanam eke gatiyak tiye… plz bro

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!