කළුකුම් මසට එරෙහිව – Turkeys (2014)

මේක සජීවීකරණ හාස්‍ය චිත්‍රපටයක් ගැන ආරංචියක්. Relativity Media සහ Reel FX එක්ව තනන ‘Turkeys (2014)’ ගැනයි මේ ආරංචිය. රජයේ පර්යේෂණාගාරයක තිබිල කාල යන්ත්‍රයක් හොයා ගන්න කළුකුම් දෙන්නෙක්, අතීතයට යන්ඩයි හදන්නේ. ඒ මුල්ම වරදාන ප්‍රදානය කිරීමේ අවස්ථාවට සහභාගී වෙලා කළුකුම් මස් අහරපතෙන් ඉවත් කරන්ඩ උත්සහයක් දරන්ඩයි. හැබැයි මේ කළුකුම් දෙන්නා දෙපිළක දෙන්නෙක්. ඒ වුණාට පොදු කාරණේ ඉෂ්ඨ කරගන්ඩනම් දෙන්නම එකා වගේ වැඩ කරන්ඩ වෙනවා.

මෙහි හඬ සැපයීම් කරන්නේ Disney-Pixar නිර්මාණය කළ Cars‘I (2006)’, ‘II (2011)’ හි Lightning McQueen වූණු Owen Wilson සහ ‘The Hunger Games (2012)’ හි හමුවුණු Woody HarrelsonKung Fu Panda – ‘I (2008)’ හි Zeng ට හඬින් පණ දුන් Dan Fogler යන පිරිස. නිෂ්පාදනය කෙරෙන්නේ ‘Clerks (1994)’, ‘The Hangover II (2011)’, ‘The Santa Claus 2 (2002)’, ‘Hotel Transylvania (2012)’ කියන චිත්‍රපට හදාපු අයගේ සාමූහිකත්වයෙන්. අධ්‍යක්ෂණය ‘Horton Hears A Who (2008)’ ගෙන ආ Jimmy Hayward, Steve Martino යන දෙපළගෙන් බවයි කියලයි දැනගන්ඩ තියෙන්නේ. ලොව පුරා බෙදා හැරීම Relativity Media මගින් සිදු කරනවා.

මේ ඉදිරියේදී එන්ඩ නියමිත Reel FX ත්‍රිමාන සජීවීකරණ නිර්මාණයන්ගෙන් එකක් පමණයි. මේ වන විට Day of the Dead සහ Beasts of Burden යනුවෙන් තවත් චිත්‍රපට දෙකක වැඩ කටයුතු කෙරීගෙනයි යන්නේ.

One thought on “කළුකුම් මසට එරෙහිව – Turkeys (2014)

  • December 13, 2012 at 8:09 AM
    Permalink

    hi It’s a good post.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!