Firefly කතාමාලාවට රංගනයෙන් දායක වූ “ෂෙපර්ඩ් බුක්” මියයයි

ron-glass-serenity

හුග දෙනෙක්ට මොහුව අදුරන්නේ ෆයර්ෆ්ලයිවල ෂෙපර්ඩ් බුක් කිව්වම. ඉකුත් 25 වැනිදා එනම් සිකුරාදා තමයි මිය ගිහින් තියෙන්නේ. මිය යන විට ඔහුගේ වයස අවුරුදු 71 වෙලා තියෙනවා. තවමත් මරණයට හේතුව නම් හොයාගෙන නැහැ. නමුත් භාරකරුවෙක් ඔහුව සාත්තු කරන ගමන් විවිධාකාර රෝග වලට ඔහු ප්‍රතිකාර ලබමින් ඉදලා තියෙනවා.

1945 වර්ෂයේ ඉන්දියානාවල එවන්ස්විල් වලයි උපතලබලා තියෙන්නේ. ෆ්‍රැන්සිස් සෙමිනරියෙන් උපාධිය ලබාගත් ඔහු නාට්‍ය හා සාහිත්‍ය හැදෑරීම සදහා එවන්ස්විල් විශ්වවිද්‍යාලයට ඇතුලත් වෙලා තියෙනවා. ඔහුගේ රංගන ජීවිතයේ පළමු පන්නරය හැටියට 1970 දී “All in the Family” කියන රුපවාහිනි කතාමාලාව සදහන් රංගනයෙන් දායක වෙලා තියෙනවා. ඉන් පසුව “Hawaii Five-O”, “Sanford and Son”, “The Streets of San Francisco” සදහාද රංගනයෙන් දායක වී තිබෙනවා.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!