බ්‍රැඩි පිට්ට හා DreamWorks වැරදුනා ද ? Jennifer Lawrence දිනුවා ද ?

මේ ලිපියේ මම අලුත් තොරතුරැ කිහිපයක්ම එකට එකතු කරලයි ලිව්වේ .එහෙනම් පටන් ගමු ,බ්‍රැඩි පිටි රඟපාන Killing Them Softly අලුත්ම සිනමාසලරැවමේ සතියේ අවසානයේදී Box office වාර්තා අතරට බලාපොරොත්තු වු පරිදි නොහැකි විය ,ඒ Twilight…Dawn 2,Skyfallසහ Lincoln සිනමා නිර්මාණ තවමත් තම ආධිපත්‍ය සිනමාහල් තුළ පවත්වාගෙන ඇති බැවිනි . එමෙන්ම වැඩි බලාපොරොත්තු තබාගෙන  ත්‍රිමාණ සජිවීකරණයේ ප්‍රබල බලවතෙකු වන  DreamWorksලාගේ අලුත් චිත්‍රපටය වනRise of the Guardians චිත්‍රපටය ඉකුත්දා තිරගත ව්ම ආරම්භ කලේය .නමුත් බලාපොරොත්තු වු පරිදි මෙයට Box office වාර්තා අතර පෙරමුණ ගැනීමට නොහැකි විය . තවමත් එය 3 වන ස්ථානයේ පවතී , එමෙන්ම DreamWorksලා පවසන පරිදි මෙය ඔවුන්ගේ නිර්මාණ ඉතිහාසයේ මහත් කලකිරිමක් ඇතිකල නිර්මාණය බවයි. එමෙන්ම එය ඔවුන්ගේ ආයතනයේ ‍කොටස් මිලට ද ප්‍රබල තර්ජනක් බව දැන ගන්නට ලැබේ . ඔවුන් බලාපොරොත්තු වු $ 55M -$58M ආරම්භයේදි ලබාගත නොහැකි විය , එමෙන්ම ඔවුන්ට තවමත් ගැටලුවක්ලු ඇයි මෙය ප්‍රේක්ෂකයන් ප්‍රතිශේප කීරිමට හේතුව .
එමෙන්ම ලඟදී තිරගත වීම ආරම්භකල The collection සිනමා නිර්මාණය ද භයංකාර ඉරණමක් උරැම වී තිබේ ඒ එහි නිෂ්පාදකයන් ද අසතුට පත්කරමිවනි ,1403 සිනමාහල් තිරගත වීම ඇරබුව ද එයට පෙර 2009 තිරගත වු The collection චිත්‍රපටය මංගල දර්ශනයේදී ලබා මුදල ලබා ගැනිමට අපොසත් වීමයි.
ආ කියන්න අමතක වුනානේ Jennifer Lawrence ට The Hunger Games: Catching Fire සිනමා නිර්මාණයට $10M ගෙවිමට තිරණයක් ඇති බවයි ,එයට හේතු වනුයේ The Hunger Games සිනමා නිර්මාණය මේ වසරේ ඉහළ ආදායම් ලැබු තෙවන නිර්මාණය ව්මයි . ඇය පෙර රඟපෑ The Hunger Games  නිර්මාණයට ඇයට ලැබුනේ $500,000 මුදලකි මේ අනුව ගත් කල මෙය විශාල වැඩිවිමකි එමෙන්ම මෙය ඇයව ඉහල ගෙවිමක් ලබන නිලියන් අතර පෙරමුණ ගැනීමට හේතුවේ ,තවද මැය Silver Linings Playbook නිර්මාණයට oscar නිර්දේෂ විමට බලාපොරොත්තු වේ මැය මිට පෙර ද oscar නිර්දේෂ වි ඇත ඒ  winter bone වලටයි .
එමෙන්ම The Hunger Games: Catching Fire නිර්මාණයට යොදාගන්නේ The Hunger Games පොත් මාලාවේ අවසානය නමුත් නිර්මාණ කරැවන් එය කොටස් දෙකට නිර්මාණය කරන බව දැනගන්නය ලැබේ ඒ 2013 හා 2014 දී නොවැම්බර් මස වලදී ය
මා මීට පෙර කියු The killing තුන්වන අදියර ස්ථිර වශයෙන් නිර්මාණය කරන බව එහි නිෂ්පාදකයින් පවසන ලදී එකනම් මට මාර සතුටු දෙයක් මා හිතනවා මේක බලපු අයට හොද ආරංචියක් බවයි.
ස්තුතියි නැවත හමුවෙමු
~ලිපිය චේතිය සහෝගෙන් ~

විකියා

මෙතන පහළින් තියන සබැඳුම් වලිනුත් ඔබට මාව හමුවෙන්න පුළුවන්.

විකියා has 159 posts and counting. See all posts by විකියා

4 thoughts on “බ්‍රැඩි පිට්ට හා DreamWorks වැරදුනා ද ? Jennifer Lawrence දිනුවා ද ?

 • December 3, 2012 at 1:17 PM
  Permalink

  ස්තුතියි හැමෝටම

 • December 3, 2012 at 9:07 AM
  Permalink

  Thanks

 • December 3, 2012 at 9:05 AM
  Permalink

  නියමම නිවුස් ටිකක් 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!