“මමයි අධ්‍යක්ෂක, මමයි නිෂ්පාදක, මමයි සටන් අධ්‍යක්ෂක, හැමදේම මමයි.”

“මමයි අධ්‍යක්ෂක, මමයි නිෂ්පාදක, මමයි සටන් අධ්‍යක්ෂක, හැමදේම මමයි.” 58 හැවිරිදි සුපිරි නළු Jackie Chan බිජිං වෙත වාර්තා වැඩසටහනකට ගිය රොයිටර් පුවත් සේවයට කියා තිබුණා.
එලෙස ඔහු පවසා ඇත්තේ තම මීළඟ සිනමා නිර්මාණය වන Armour of God III: Chinese Zodiac සහ Operation Condor 3: The Chinese Zodiac අන්වර්ථ නාමයන්ගෙන් හඳුන්වන Chinese Zodiac චිත්‍රපටය පිළිබඳවයි. ” ඇත්තටම මේ මගේම දරුවෙක් වගේ, මට මේ තිර පිටපත ලියන්න අවුරුදු හතක් ගත වුනා. ඒ වගේම චිත්‍රපටය නිම කිරීමට තවත් අවුරුදු එක හමාරක් ගියා.”12/20/2012 දින චීනයේදී තිර ගත කිරීමට සැලසුම් කර ඇති මෙම සිනමා නිර්මාණය ජැකීගේ අවසාන සටන් චිත්‍රපටය , නැතිනම් Major Action Feature එක වනවා. Jet Liත් වරක තම අවසාන සටන් කළා චිත්‍රපටය ලෙස Fearless (2006)නම් කලත් ඔහු ඉන් පසු නැවත එවැනි චිත්‍රපට කිහිපයකම රංගනයේ යෙදුනා.
නමුත් ” අවංකවම මම දැන් මහළුයි, ලොකු අවධානමකින් තොරව තවත් මෙවැනි රංගනයන් කිරීමට මට අපහසුයි” පවසන ජැකී එය සපත කර තිබෙනවා, නමුත් මෙය ඔහුගේ රංගන ජීවිතයේ අවසානය නොවන බවත් ඔහු මේ සමඟම පවසා තිබෙනවා.ප්‍රංශය, තායිවානය, චීනය සහ වන්වාටු යන රටවල දී රූ ගත කොට ඇති මෙහි ප්‍රධානතම සටන් ජවනිකාවට පමණක් යෙන් මිලියන 70ක් නැතිනම් ඇමෙරිකානු ඩොලර් මිලියන 10ක් වැය කොට ඇති බව වාර්තා වෙනවා. එමෙන්ම මෙහි සියළුම සටන් ජවනිකා ජැකී විසින්ම රඟපා ඇති අතර, සමහරක් ජවනිකා සඳහා ඔහුගේම අතිරේක නළු කණ්ඩායම යොදා ගෙන ඇත. මෙහි කතා තේමාව අතීතයේදී තම රටින් සොරකම් කල ලෝකඩ සත්ව හිස් 12ක් නැවත සිය රට ගෙන ඒමට තැත් දරන චීන නිධන් දඩයක්කරුවකු වටා ගෙතී තිබෙනවා. එහි ප්‍රධාන චරිතය වන Asian Hawk ජැකී ද, සෙසු චරිත සඳහා Oliver Platt,Emilie Guillot,Laura Weissbecker,Caitlin Dechelle වැනි විවිධ ජාතීන්ට අයත් නළු නිලියන් විශාල ප්‍රමාණයක්ද දායක වනවා.
ඉතිං තව පොඩි කාලයක් ඉවසගෙන ඉන්නවා වෙනවා, තව බොහොම පොඩි කාලයක්…….

ලිපිය ~රවින්ද්‍ර හංසක~ සහෝගෙන්

විකියා

මෙතන පහළින් තියන සබැඳුම් වලිනුත් ඔබට මාව හමුවෙන්න පුළුවන්.

විකියා has 159 posts and counting. See all posts by විකියා

5 thoughts on ““මමයි අධ්‍යක්ෂක, මමයි නිෂ්පාදක, මමයි සටන් අධ්‍යක්ෂක, හැමදේම මමයි.”

 • December 6, 2012 at 10:46 AM
  Permalink

  ජැකී චෑන් නම් සුපිරියි.බොහොම පිං ලිපියට.නියමයි රවින්ද්‍ර.

 • December 4, 2012 at 4:37 PM
  Permalink

  මරුවට තියෙයි මෙක නම්

  ජැකා වැඩක් කියන්නේ ආයි.. දෙකක් නැ..

  ස්තුතියි ලිපියට.

 • December 2, 2012 at 9:53 AM
  Permalink

  niyameta liyala thiyenawa

 • December 2, 2012 at 9:34 AM
  Permalink

  එල මචං දිගටම නිවුස් වලට ලියන්න

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!