ඉදිරි දිගහැරුම CVIII | The Predator (2018)

01 2014 s(1) copy


පස්වරක් රිදී තිරයට පැමිණි විටෙක පරිපූර්ණ සතුරෙක් ලෙසත් විටෙක යම් ආකාරයක මිතුරෙක් ලෙසත් පැමිණි පිටසක්වලයන් නැවත වරක් රිදී තිරය ආක්‍රමණයට සූදානම් වෙමින් පවතිනවා. Predator 1 සහ 2 එකළ සිනමාව දික්විජය කළ සිනමාපට දෙකක් විය. පසුව අති සාර්ථක Alien සිනමාපට සමඟ ඒකාබද්ධ කරමින් Alien vs. Predator ලෙසින් සිනමාපට ද්විත්වයක් නිර්මාණය කරනු ලැබූවා. පසුව නවතම නිර්මාණයක් ලෙස පළමු වරට පෘතුවියෙන් එපිටට යමින් නොදන්නා ලොවක් සමඟ Predators සිනමාපටය 2010 දී නිර්මාණය කරනු ලැබුවා. එහි දෙවැන්නක් සඳහා ඉඩ තමබින් එය අවසන් වුවත් දෙවැන්නේ වැඩ කටයුතු ඒ දිනවලම අත්හිටවනු ලැබුවා.Hardcore-Henry-2015

නමුත් 20th Century Fox සමාගම එය එලෙසින්ම පවතිනට ඉඩ දෙන්න සූදානම් නැති බව පවසමින් නවතම Predator සිනමාපටයක් නිර්මාණය සඳහා සූදානම් වේ. 2018 වසරේ තිරගත කිරීමට නියමිත මෙය නමින් The Predator. දැනට පැවසෙන පරිදි මෙය පෙර සිනමාපට පහටම වඩා දැවැන්ත වියදමක් දරා නිර්මාණය කිරීමට නියමිත බවයි.

මෙහි අධ්‍යක්ෂක වන්නේ පළමු Predator සිනමාපටයේ Hawkins ලෙසින් රංගනයෙන් දායක වූ Shane Black ය.Lake-Pacid ඔහු ගැන සැකයක් ඇතිවන්නේ නම් ඔහු අධ්‍යක්ෂණය කළ Iron Man 3 සිනමාපටය නරඹන්න. පෙර පැවති තොරතුරු අනුව  Iron Man 3 සිනමාපටයටත් වඩා වැඩි අයවැයක් මෙම සිනමාපටය සඳහා ඇස්තමේන්තු කර ඇත.4947762_orig

Shane මේ වන විටත් පවසා තිබෙනවා මෙවර කතාව ගෙතෙන්නේ වර්ථමාන කාලය තුල පෘතුවිය මත බවයි. ඒ අනුව පෙනී යන්නේ 2010 සිනමාපටයේ දෙවන කොටස ලෙස නිර්මාණය නොවන බවත් මෙවර නවතම කතාවක් ගොතන බවත් ය. පළමු සිනමාපටයේ sequel එකක් ලෙස නිර්මාණය වන බව මේ අනුව පැහැදිලිය. තවමත් පූර්ව නිෂ්පාදන කටයුතු වල පවතින මෙය මේ වසර අගභාගයේ රූගත කිරීම් ආරම්භ කිරීමට සූදානම්ව පවතී. තවමත් නළු නිලියන් පිළිඹඳ තොරතුරු නිකුත් කර නොමැති අතර Arnold Schwarzenegger නැවත වරක් මෙයට එක්වනු ඇති බවට කටකතාවක් පවතී.
predator2016

  • අධ්‍යක්ෂණය Shane Black

  • රචනය

    Shane Black … (තිර පිටපත)

    Fred Dekker … (තිර පිටපත)

    Jim Thomas … (චරිත)

    John Thomas … (චරිත)

 තිරගත වන දිනය – 2018 පෙබරවාරි 09

තිසර නියෝ

මෙතන පහළින් තියන සබැඳුම් වලිනුත් ඔබට මාව හමුවෙන්න පුළුවන්.

තිසර නියෝ has 421 posts and counting. See all posts by තිසර නියෝ

3 thoughts on “ඉදිරි දිගහැරුම CVIII | The Predator (2018)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!