බයිස්කෝප් සිංහලෙන් 24 – The Divergent Series: Allegiant (2016) I | පිටත ලෝකය කරා

Divergent කියන්නේ වෙරෝනිකා රුත් කියන ලේඛිකාවගේ විද්‍යා ප්‍රබන්ධ තුන්-ඈදුතු නවකතා පෙළක්. 2011 වසරේ තමා මෙහි පළමුවැන්න පලවෙන්නේ ඒ Divergentනමින්, දෙවැන්න පලවෙන්නේ 2012 දී ඒ Insurgent නමින් අවසාන කෘතිය පලවෙන්නේ Allegiant 2013දි. ඉතින් ඒ ඇසුරින් සිනමාපට හතරක් නිමවන්න තීරණය කරනව. එයින් පසුගිය වසර දෙකේ නිකුත් වෙච්ච සිනමාපට දෙකටම අපේ රොයිලි අයිය උපසිරසි ලබා දීල තියනව, එනම් Divergent (2014) සහ The Divergent Series: Insurgent (2015) ඉතිං මේ අවුරුද්දේ ආපු Allegiant (2016) සිනමාපටයට උපසිරසි ගැන්වීම රොයිලි අයියගෙන් මම ඉස්සුවා, ඒ ඉතින් වෙන මොකුත් නිසා නෙමේ මගේ කෑල්ල Shailene Woodley ඉන්න නිසාවෙන්මයි ඉතිං 😀  😳 මේක මම කරන්නද කියල අහපු ගමන් හා බන් එහෙනම් උබ කරන්න ගනින් කියල කිව්ව රොයිලි අයියටත් බොහොම ස්තුතියි. ඒ වගේම මේ තමා සිනමාපට ත්‍රිත්වයේ අවසාන කොටස් දෙකෙන් පලමුවැන්න, මේකේ දෙවැනි කොටස ලබන වසරේ එන්න නියමිතයි. ඒ වගේම මේකට imdb 6.0 අගයක් තමා අරගෙන තියෙන්නේ. කතාව දිහාවට හැරෙමුl.php

එහෙමනම් මේ වෙනකොටත් කට්ටිය දන්නව ඇති කියල හිතනවා මේකේ පසුබිම ගැන, මොකද මේකේ පලවෙනි ෆිල්ම් දෙක නොබලා මේක බලන්න ගන්නවානම් ඒක තේරුමක් නැති වැඩක්, බලනවානම් කලින් දෙකම බලල ඉන්න ඕන, ඉතින් හැමෝම දන්නා විදියට මේ වෙනකොට ට්‍රිෂ් ජෙනින්ව පරාජයට පත්කරල ඉන්නේ, ඒ වගේම අපසාරින් කියන්නේ කවුද? මොවුන්ව මේ විදියට වසර දෙසියයක් පමණ එක තැනකට කොටු කරල අනිත් අය බලාපොරොත්තු උනේ මොනවගේ දේවල්ද ? වැනි කාරණාවන් ගැන දැනගන්න ලැබුන, ඒ Insurgent 2012 සිනමාපටයේ ට්‍රිස් විසින් විවෘත කරගනු ලබන පණිවුඩය අඩංගු පෙට්ටිය නිසා. එහි අඩංගු වෙච්ච පණිවුඩයෙන් කියවුනේ චිකාගෝ නගරය කණපිට හරවනු ලබන දෙයක්, ඒ තමා මෙතෙක් කල් අපසාරීන් විදියට හංවඩු ගහල මරල දාපු අය තමා දැන් පවතින ලෝකයට අවශ්‍යම අය බව, ඉතින් දැන් වෙනකොට ජෙනින් මියගිහින්, ෆෝ ගේ මව වන කණ්ඩායමක් රහිත අයගේ නායිකාව වන එව්ලින් තමයි මේ වෙනකොට පාලනය ගෙනියන්නේ, කුමන්ත්‍රණකාරී වියත් කණ්ඩායමේ අයව නිර්ව්‍යාජ කණ්ඩායමේ අය ගාව තියන බෙහෙත විදල සත්‍ය පැවසීමට යොමු කරවල මරල දානවා, ඒ අතර ට්‍රිස්ගේ සොහොයුරා කේලබ් පවා ඉන්නවා. ට්‍රිස් කැමති නෑ මේ කරගෙන යන වැඩේට, ට්‍රිස්ට ඕන පිටත ලෝකයට යන්න.. එව්ලින්ගේ නියෝගය තමා පිටත ලෝකයට නොයන එක, මුරණ්ඩු ට්‍රිස්ව නවත්වන්න ඒ නියෝග වලට බැරිවෙනවා.. ඒ වගේම මිත්‍රත්ව කණ්ඩායමේ ජොහැන්නා විසින් පිරිස සංවිධානය කරලා එව්ලින්ට එරෙහිව යුද්ධයක් ආරම්භ කරනවා, ඒ අත රවාරයේ තාප්පය දිගේ නැගල පිටත ලෝකයට යන ට්‍රිස් ෆෝ ඇතුළු කණ්ඩායමට දකින්න වෙන්නේ කොහෙත්ම බලාපොරොත්තු නොවූ දෙයක්.. ඉතිං ඒ මොනවගේ ලෝකයකද කියල දැකගන්න ඔබට ඉඩකඩ සපයමින් සමුගන්නව, දැවැන්ත යුද්ධයකින් හමුවෙමු  😀


මුල් ලිපිය සහ සිංහල උපසිරසි සඳහා බයිස්කෝප් අඩවිය වෙත මෙතැනින් පිවිසෙන්න

5 thoughts on “බයිස්කෝප් සිංහලෙන් 24 – The Divergent Series: Allegiant (2016) I | පිටත ලෝකය කරා

 • September 22, 2016 at 12:19 PM
  Permalink

  Honey 3 Dare To Dance (2016) [1080p] [YTS.AG]
  sinhala sub thiyanawada

 • September 7, 2016 at 1:16 PM
  Permalink

  Ip mab 3 and undusputed 4 or series ekama denna puluwanda

 • June 6, 2016 at 4:54 AM
  Permalink

  ???????????????

 • June 3, 2016 at 12:32 AM
  Permalink

  අඩේ එතකොට ශාන් ල දෙන්නෙක් ඉන්නවයි :O

 • June 2, 2016 at 11:26 AM
  Permalink

  අනවසර උපුටා ගැනීමක්

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!