Warcraft (2016) | අපුර්ව ලොවකට පිවිසෙමු

Warcraft කියන්නේ ප්‍රධාන කොටස් පහකින් යුක්ත වීඩියෝ ගේම් එකක්, පහත සඳහන් පරිදි තමා ඒ කොටස් පහ යුක්ත වෙන්නේ.
Anduin Lothar

 • Warcraft: Orcs & Humans

 • Warcraft II: Tides of Darkness

 • Warcraft III: Reign of Chaos

 • World of Warcraft 

 • Hearthstone: Heroes of Warcraft.

Blackhandඔන්න ඉතින් දැන් මේක  DC Comics imprint WildStorm මගින් ප්‍රකාශයට පත්කළ කොමික් කතා පොතක් වෙනවා, ඒ විතරක්ද මේක නවකතා මාලාවක් බවටත් පත්වෙනවා, එතනින් නවතින්නේ නෑ, මේ වසරේ මැයි 30 වෙනිදා සිනමාපටයක් බවටත් පත්වෙනවා, මේක සිනමාපට මාලාවක් බවටත් පත්වෙයි කියල බලාපොරොත්තු වෙමු 😀 එහෙනම් පොඩ්ඩක් මේ ගැන විපරම් කරලා බලමු.Draenor

මේ වීඩියෝ ගේම් එක දිව යන්නේ Azeroth කියන ෆැන්ටසි ලෝකයක,  Azeroth ‘හි මහාද්වීප හතරක් තියනව, Eastern Kingdoms එහෙම නැත්නම් පෙරදිග රාජධානි, Kalimdor,Northrend සහ Pandaria වශයෙන්. මේ හැම මහද්විපයක්ම වෙන් වෙලා තියෙන්නේ මහා සමුදුරෙන්. Azeroth ‘හි මහා දුපත් ද්විත්වයක් තියනව එකක් තමා Kezan, ඒක තමා Goblin වරුන්ගේ දේශය, අනිත් එක Zandalar ඒක තමා කුරුමිට්ටන්ගේ දේශය. මහා සමුදුර මධ්‍යයේ තියනව මේල්ස්ට්‍රම් කියල සදාකාලික මහා සුළියක්. ඒක සම්බන්ධ වෙන්නේ Nazjatar කියන මුහුද යට පිහිටි නගරයට ඒක තමා උභය ජිවී Naga වරුන්ගේ නිවහන.Northrend

Broken දුපත් අසල තමා ඒ නගරය පිහිටල තියෙන්නේ. ඔය විදියට විස්තර ගොඩක් තියනවා මේ ගේම් එක ගැන කියනවනම්.Pandaria

ඉතිං එහෙමනම් ඇයි මේ ගේම් එක්ක ගැන කියන්නේ අපි? නෑ මේ කියන්න යන්නේ ගේම් එක්ක ගැන නෙමේ ගේම් එක ඇසුරින් නිපදවන ෆිල්ම් එකක් ගැන, ඒ ෆිල්ම් එකේ නම තමා Warcraft: The Beginning (2016.) මේ ෆිල්ම් එක හරියට ජේම්ස් කැමරන් නිපදවපු ඇවටර් වගේ, මේ ෆිල්ම් එක සාර්ථක උනොත් මේ වගේ ෆිල්ම් දෙක තුනක්ම අපිට බලාගන්න පුළුවන් වෙයි කියල හිතනව මං, කලින් කිව්වා වගේ මේක වෙනම ෆැන්ටසි ලෝකයක්, ඒ ලෝකයේ බොහොමයක් දේවල් සිද්දවෙනවා, ලෝකයක් කිව්වම සෙල්ලම් නැහැනේ ඉතිං, මේ සිනමාපටය පාදක වෙන්නේ මිනිසුන් සහ Orcs වරුන් අතර ගැටුමක්. ඒ අතරේ තව තව දේවල් වෙනවා මොකද මිනිසුන්ට සහ Orcs  වරුන්ට තමන්ගේ එදිරිවාදිකම අත්හැරලා එකතුවෙන්න සිද්දවෙනවා… Durotan

මිනිසුන්ගේ පාර්ශවය :

 • Anduin Lothar
 • King Llane Wrynn I
 • Khadgar
 • Medivh

Orcs ‘වරුන්ගේ පාර්ශවය : 

 • Durotan
 • Blackhand
 • Gul’dan
 • Garona

Garonaඒ වගේම මේ සඳහා සිනමාවේ සුපිරි චරිත කිහිපයක් දායක වෙනවා, ඇ අතර අධ්‍යක්ෂණයෙන් Source Code (2011) Moon (2009) වැනි සිනමාපට අධ්‍යක්ෂණය කල Duncan Jones.Orcs

රංගන දායකත්වයෙන්  ප්‍රධාන චරිතය ලෙසින් එක්වෙන්නේ වයිකින් කතා මාලාවේ රැග්නා ලොත්බ්‍රොක් හෙවත් Travis Fimmel[Anduin Lothar] 😀 ඒ වගේම Mission: Impossible – Ghost Protocol (2011) Deja Vu (2006) වැනි සිනමපටයන් සඳහා රංගනයෙන් දායක වූ Paula Patton [Garona], අපේ ඒජන්ට් කාටර් ‘හි හොවාඩ් ස්ටාක් නොහොත් අයන් මෑන්ගේ තාත්ත විදියට රඟපාන Dominic Cooper [King Llane Wrynn], ඒජන්ට් ඔෆ් ශිල්ඩ් හි මල් මල් වත හැඳි කත නොහොත් රෙයිනා Ruth Negga [Lady Taria]

Clancy Brown [Blackhand]

Ben Foster [Medivh] 

Robert Kazinsky [Orgrim]

ෆැන්ටාස්ටික් ෆෝ නැව නිර්මාණයේ ඩුම් ලෙසින් එක්වූ Toby Kebbell[Durotan] ඇතුළු තවත් රංගන ශිල්පින් රැසකගේ දායකත්වයෙන් තමයි මේ සිනමා සිත්තම හැඩ වැඩ වෙන්නේ. එහෙමනම් ෆිල්ම් එක ආවම බලමු මේක බලාපොරොත්තු වෙන තරම් පෙරලියක් කරාවිද කියල…Gul'dan ~ විමා ~

One thought on “Warcraft (2016) | අපුර්ව ලොවකට පිවිසෙමු

 • January 27, 2018 at 11:25 PM
  Permalink

  Njjsjshshshs

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!