ඉදිරි දිගහැරුම CI | Independence Day: Resurgence (2016) | ජයග්‍රහණයේ මතකය පලවා හරීවිද? (පූර්ව ප්‍රචාරක පටය සිංහල උපසිරසි සමඟ)

1996 දී අපූර්ව සිනමාපටයක් හොලිවුඩයේ තිරගත වුනා. එය නමින් The Independence Day. මුලින්ම මේ සිනමාපටය ගැන හැරී බලමු.independence-day-2-can-another-alien-invasion-succeed-in-2016-independence-day-2-to-blo-401711

අපේ මව් අඩවියට නෙරංජි සුලක්ඛනා සොහොයුරිය උපසිරැසිය සමඟ ලබාදුන්නු ලිපිය මම ඒ වෙනුවෙන් ඉදිරිපත් කරන්නම්.

කෙටියෙන්ම කිව්වොත් මේ චිත්‍රපටය ට පිටසක්වල ජීවින් මුල් කොට ගෙනයි දිවයන්නෙ!! 1969 දි නීල් ආම්ස්ට්‍රෝං හඳ මත තියලා ආපු ඵලකය, ඉන්පස්සෙ, කවුරුවත්ම දකින්න ඇතිද?
ඔව්….ඔවුන් පෘථිවියට ආවේ..ඒ කියන්නෙ.. අපි විශ්වයේ තනිවෙලා නෑ.. ඒක සතුටක් වුණත්, ඔවුන් ආවෙ අපෙන් මහ පොළව උදුර ගන්න නම්….අපි මොකද කරන්නෙ? කවුරුත් හිත ඇතුළින් නුරුස්සන ඇමරිකාවට, ලෝකය එක් කළ හැකි වේවිද? කේබල් රෙපෙයාර් කරන කෙනෙකුට යුද්ධයක් සැලසුම් කළ හැකිද? නාටිකාංගනාවක් විවාහ කරගත්ත නිසා කැප්ටන්ට අහස අහිමිවේවිද,? Area 51 බොරුවක්ද? ආරක්ෂක ලේකම් ගේ අවසන් තීරණයට අනුව ජනාධිපති ක්‍රියා කරයිද? න්‍යෂ්ටික අවි සක්‍රීය කළහොත් කුමක් සිදුවෙයිද? කොකාකෝලා කෑන් එකකට මේ අතර කළ හැක්කේ කුමක්ද? අවසානය ලෝකයට බලාපොරොත්තු වූ නිදහස ලැබේවිද? මේ හැමදේම දැනගන්න…..බලන්න!!! The Independence DayMV5BMTUxNjI4NTczMV5BMl5BanBnXkFtZTgwMjEyNjc0NzE@._V1_CR0,52,559,314_AL_UX477_CR0,0,477,268_AL_


 

හරියටම වසර 20කට පසුව නැවතත් පිටසක්වල ආක්‍රමණය හොලිවුඩ් තිරයට ඒමට මේ වනවිට නියමිතව පවතිනවා. එය නමින් Independence Day: Resurgence. පළමු සිනමාපටයේ මෙන්ම මෙහි අධ්‍යක්ෂණයද Roland Emmerich විසින් සිදු කරනු ලබනවා.Independence-Day-Resurgence-2016-Movie-Wallpaper-HD-1

මෙවර කතාව ගැන කියනවනම් මෙලෙසයි. පෙර සිදුවීම ජයගත් පසු පිටසක්වල යානයේ තාක්ෂනයන් ගවේෂණය කල මිනිසුන් එහි තාක්ෂණයක් ගවේශනය කරමින් මේ වන විට ලෝක ව්‍යාප්ත ආරක්ෂණ ක්‍රමවේදයක් මගින් පෘතුවිය ආරක්ෂා කරමින් සිටී. ඒ සමඟ නැවත වරක් සිදුවිය හැකි පිටසක්වල ආක්‍රමණයන් පිළිබඳව ද අවධානයෙන් සිටී. මනුෂයන් කෙතරම් අවධානයෙන් සිටියද දිනෙක එක්වරම ඔවුන් බියෙන් සිටි සිදුවීම ඇරඹේ. එනම් නැවත පෘථිවිය පිටසක්වල ආක්‍රමණයකට ලක්වීමයි. වසර ගණනකට පෙර සිදුවූ පරාජයේ දුර්වලතා වළක්වාගෙන වසර ගණනක මෙහෙයුමකට පසුව මෙවර ඔවුන්ට පෘතුවිය අල්ලා ගැනීමට හැකිවේද?independence-day-resurgence-trailer-2016-movie-1

තිරගතවන දිනය : 2016 ජූනි 24 (USA)
අධ්‍යක්ෂණය: Roland Emmerich
සංගීත සමායෝජනය: Harald Kloser, Thomas Wanker
තිර රචනය: Roland Emmerich, Dean Devlin
නිෂ්පාදන ආයතනය: Twentieth Century FoxIDR_1920_BG-500x250

පෙර සිනමාපටයේ ප්‍රධාන චරිතය නිරූපණය කල විල් ස්මිත් ගේ චරිතය මෙවර ඇතුලත්ව නොමැති අතර ලියම් හෙම්ස්වර්ත් ඒ වෙනුවට නව චරිතයකින් ආදේශ කර ඇත.

මෙවර රංගනයෙන් දායක වන පිරිස
Liam Hemsworth
Jake Morrison
Joey King
Sam
Maika Monroe
William Fichtner
General Adams
Vivica A. Fox
Bill Pullman
Jeff Goldblum
Charlotte Gainsbourg
Dr. Catherine Marceaux
Sela Ward
President Lanford
Angelababy
Rain
Brent Spiner
Grace Huang
Lin Tang
Judd Hirsch
Ryan Cartwright
Officer Ryan Collins
Garrett Wareing
Bobby

තිසර නියෝ

මෙතන පහළින් තියන සබැඳුම් වලිනුත් ඔබට මාව හමුවෙන්න පුළුවන්.

තිසර නියෝ has 421 posts and counting. See all posts by තිසර නියෝ

One thought on “ඉදිරි දිගහැරුම CI | Independence Day: Resurgence (2016) | ජයග්‍රහණයේ මතකය පලවා හරීවිද? (පූර්ව ප්‍රචාරක පටය සිංහල උපසිරසි සමඟ)

  • June 26, 2016 at 12:44 PM
    Permalink

    movie eka site ekata danne kawadada?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!