Agents of S.H.I.E.L.D. Season 3 Episode 03 | තෙවන අදියරේ තෙවන කොටසේ විග්‍රහය

*** >> Spoiler Alert << ***
  • Spoilers Evreywhere.. Read at Your own Risktumblr_nw6zzafPxA1qz4gpio1_540

හැම සතියෙම වගේ ඔන්න මේ සතියෙත් Agents of S.H.I.E.L.D. review එක අරගෙන එන්නයි මේ සූදානම් වෙන්නේ. ගිය සතියේ Simmonsව ආපහු ගෙනාව නිසා දැන් කථාව තවත් සංකීර්ණ වෙනවදෝ මන්දා. කොහොම වුණත් මේ සතියේ episode එකේ නම “A Wanted (Inhu)man”. කලින් සතියේ අපි දීපු hint එකයි මේ පාට නමෙනුයි තේරෙනවනේ මොකද්ද වෙන්නේ කියලා. එහෙනම් කෙළින්ම අපේ review එකට යමු.

1 – Lincon is being Huntedc078a2ae77894db3cdaf24090023f7f9

Episode එක පටන් ගන්නේ ATCU එක Linconගේ පසුපස හඹායන දර්ශන පෙළක් සමඟිනුයි. පළවෙනි episode එකේදි අපි දැක්කා hospital එකේ වෙන සිදුවීමෙන් පස්සේ ATCU එකේ Rosalindට Lincon සාමාන්‍ය මනුශ්‍යයෙක් නොවන බව විස්තර ලැබෙනවා. මේ නිසායි ATCU එක Lincon පස්සෙන් පන්නගෙන යන්නේ. ඔවුන්ට උවමනා වෙන්නේ Linconව පණපිටින් අල්ලා ගන්නයි. නමුත් Lincon තමගේ බලයන් යොදාගනිමින් ඔවුන්ගෙන් මඟහැරී පලා යනවා. Season 2 එකේදී අපිට හරියට Lincon ගැන background story එකක් නොතිබුණු නිසා මේ episode එකෙන් ඔහු ගැන යම් කිසි හැඳින්වීමක් සිදුවෙනවා. මේ නිසාම කලින් season වලට ආපු චරිත ගැනත් මේ season එකේදි පොඩි හෝ විස්තර පෙළක් අපිට දැනගන්න ලැබේවි. මේ අතරේ ATCU එක ඓසින් Linconගේ ඡායාරූප මාධ්‍ය වෙත නිකුත් කරනවා. මේ නිසා Linconට සැඟවී සිටින්නට අපහසු තත්වයකට පත් වෙනවා. මේ බව දකින Coulson සහ Daisy ඇතුළු පිරිස Linconව දුරකථනය හරහා සම්බන්ධ කරගන්නවා. තමන්ව සොයා ගත්තේ කෙසේදැයි Lincon විමසුවත් Daisy පවසන්නේ ATCU එකෙන් ඔහුව සොයාගන්න කලින් SHIELD එකට පැමිණෙන ලෙසයි. නමුත් Lincon ක්ෂණිකවම mobile phone එක විනාශ කර දමනවා. පළවෙනි episode එකේදී Mac විසින් හොරෙන් Linconගේ අතට tracker එකක් Inject කළ බව Linconට මතක් වෙනවා. ඒ වහාම ඔහු තමන්ගේ Electric powers වලින් ඒ tracker එක පුළුස්සා පළා යනවා.tumblr_nw70thIHmv1rg5f9ko4_400
2 – Simmons looks really beat upScreenshot_26

කලින් සතියේ Simmonsව ආයෙත් පෘථිවියට ගෙන ආවට පස්සේ හැමෝම උනන්දුවෙන් බලන් හිටියේ ඇයට මොනවද වෙලා තියෙන්නේ කියලා. බැලූ බැල්මට ඇය ගොඩක් තෙහෙට්ටුවෙන් වගෙයි කල් ගෙවන්නේ. කලින් Season එකට වඩා වෙනස්ම Simmons කෙනෙක් තමයි මේ ඉන්නේ. පොඩි සද්ද වලට වුණත් බය වෙන ගතියක් ඇය පෙන්වනවා. ඒ වගේම ඇගේ සංවේදනයන් කලින්ට වඩා වැඩි බවකුයි පේන්නේ. ඒ වගේම monolith එකෙන් කැඩී ඉතුරු වුණු කොටස් ගැන ඇය අවධානයෙන් බලන බවකුයි පෙනෙන්නේ. කොහොම වුණත් මෙතනදී Fitz පවසනවා ඇයව ඒ ග්‍රහලෝකයේදී කවුරුන් හෝ පසුපස හඹා ආ බව ඇය ඔහුට කියූ බව. මේ නිසාම තමයි මම කලින් කිව්ව කථාවේ සංකීර්ණ බව වැඩි වෙන්නේ. දැනටමත් ගොඩක් fan theories මේ ගැන කියවිලා තියෙනවා. නමුත් ඒවා බොහොමයක් සාධණීය මට්ටමේ නැහැ. සමහරුන් කියනවා මේ Lash තමයි ඇය පසුපස හඹා ආවේ කියලා. තවත් සමහරු කියනවා මේ Ancient Kree speciesලා වෙන්න පුළුවන් කියලා. මේ කරුණු දෙක තමයි දැනට ටිකක් හෝ සාර්ථක මතයන් වෙලා තියෙන්නේ, නමුත් හරියටම තවම ඒ ගැන කියන්න සාධකයක් මට නම් හමුවෙන්නේ නැහැ. කොහොම වුණත් ඊලඟ episode දෙකේදී මේ ගැන යමක් කියන්න අපිට පුළුවන් වේවි.

3 – The f*ck is going on of Hunter’s head

කලින් සතියේ අපි දැක්කා Hunter සහ May දෙන්නා එකතුවෙලා Ward සහ HYDRA එක නවත්තන්න වැඩ පටන් ගන්නවා. දෙන්නා මේ දේ කරන්නේ Huterගේ plan එකට අනුවයි. ඒක ප්ලෑන් එකකට වඩා Suicide Mission එකක් කියලා කිව්වොත් හරියටම හරි. කලින් Season එකේදී අපි දැක්කනේ Ward විසින් Barbaraට කරපු දේ. මේ දේට පලිගන්න තමයි Hunter මේ වැඩපිළිවෙළ දියත් කරන්නේ. ඔය අතරේ තමයි Ward Werner Von Strucker ඇතුළු තව පිරිසක් එක්ක එකතුවෙලා ආයෙත් HYDRA එක ගොඩනගන්නේ. Hunter සැලසුම් කරන්නේ HYDRA එකට බැඳිලා ඒක ඇතුළේ සාමාජිකයෙක් වෙලා Wardව අල්ල ගන්නයි. අල්ල ගන්න කිව්වට අල්ල ගන්නම නෙවෙයි. ඒක Hunterගේ වචනෙන්ම කිව්වොත් මෙහෙමයි. ‘He wants to kill that son of a bi*ch’. කොහොමහරි Hunter සහ May වෙන නම් පාවිච්චි කරලා එයාලට ඕනෙ කරන ආයුධ ටික හොයාගන්නවා. නමුත් HYDRA එකට බැඳෙන්න නම් Hunterට හිතුවට වඩා ලොකු වැඩක් කරන්න වේවි.

4 – Fitz and Simmons holding hands140478-3071-155096

Fitzගේ සහ Simmons දෙන්නගේ කථාව දැන් අපි දන්නවනේ. Simmons යළි යථා තත්වයට ගේන්නට Fitz ගොඩක් මහන්සි වෙනවා. ඒ වගේම Simmonsගේ ළඟටම වෙලා ඕනෑ එපාකම් හොයන්නත් Ftiz කටයුතු කරනවා. Simmonsගේ අතින් අල්ලගෙන ඇයව lab එකට එක්කන් එන දර්ශන පෙළ දැක්කාම මේ දෙන්නගේ හිත්වල තියෙන දේ අද හෙටම කියනවනම් හොඳයි කියලත් හිතෙනවා. කලින් season දෙකේ හිටපු Fitz, Simmonsද මේ ඉන්නේ කියලත් හිතෙනවා. ඒ තරමට දෙන්නාගේ චරිත වැඩිදියුණු කරගන්නට Iain De Caestecker සහ Elizabeth Henstridge දෙදෙනා සමත් වෙලා තියෙනවා. Season 1 ඉඳන් මේ දක්වා දෙදෙනාගේ චරිත මනාව ඉදිරිපත්කරන්නට කථාවේ තිර රචකයන් සමත්ව තිබීමත් සඳහන් කළ යුතු විශේෂම කරුණක්.

5 – DAMN!! Andrew broke up with MayMelinda-May-Andrew-Garner-Bus-Take-Off

මේ දේ මම මෙච්චර කල් හිතන් හිටියේ අනිත් පැත්තටයි. බහරේන් වල සිද්ධියෙන් පස්සේ අපි දැක්කා Agent May ගොඩාක් සිත්තැවුලෙන් කටයුතු කරනවා. එතනදී ඇයට ඒ Inhuman දැරියව මරන්න සිදුවූ නිසා ඇය කම්පනයෙන් පසුවන නිසා Mayට Andrew එක්ක ඉන්න අකමැති වෙන්න ඇති කියලයි මම හිතන් හිටියේ. Mayගේ සහ Hunterගේ කථාවේදී මෙතනදී ඇත්තටම වුණේ මොකද්ද කියලා කියවෙනවා. එහෙනම් කියන හැටියට Andrew තමයි Mayගෙන් වෙන් වෙලා තියෙන්නේ.

6 – Simmons and Daisy’s girl talkScreenshot_27

මෙතනදී Simmonsගේ සහ Daisyගේ යහලුකමකට එහා ගිය සහෝදරකම ඉස්මතු කරවනවා. තමන්ට මීට කලින් එන්න බැරිවුණු එක ගැන Daisy Simmonsගෙන් සමාව ඉල්ලනවා. මෙතනදී වෙන විශේෂම දේ තමයි Daisy Simmonsව හමුවෙන්න එන්නේ Daisy මල් බඳුනක් අරගෙනයි. මේ දේ අපිට Daisy කියන නම වඩාත් හුරු කරවන්න කරපු පුංචි literation එකක් කියලයි මට නම් හිතෙන්නේ. ඒ වගේම Simmons මුලින්ම Skye කියලායි කථා කරන්නේ. පස්සේ Daisy කියලා කියනවා. Simmonsට කැමති නමකින් කථා කරන්න කියලා Daisy කියන්නේ හරිම ලෙන්ගතු විදියටයි. දෙන්නාගේ කථාබහේදී Simmons කියනවා ”Terrigenesis is spreadding” කියලා ඒ කියන්නේ Simmons Inhumansලා ගැන මොනවා හරි වැදගත් දෙයක් දන්නවා කියන එකද? Monolith එක Kree object එකක් නිසාත් Inhumansලා විනාශකරන්න Kreesලා මේක යොදාගන්නවා කියන දේ කියවෙන නිසාත් Simmons මොනවා හරි මේ ගැන දන්න බවයි මට පේන්නේ.

7 – Rosalind Price and Phil Coulsontumblr_inline_nw7kpt4oFF1rvlb8f_540

මේ දෙන්නා නිසා මේ පාර Season එකේ පදනම ගොඩක් සවිශක්තිමත් වෙනවා. මේ episode එකේ අන්තිමට වුණත් තවම දෙන්නට දෙන්නා එකිනෙකා විශ්වාස නොකරන බවයි පෙන්වන්නේ. Linconව අල්ලාගන්න කියලා ATCU එකේ කට්ටිය යවලා දෙන්නා තනියම හමුවෙලා කථාකරන වෙලාවෙත් මේ දේ ඉස්මතුවෙනවා. මේ වෙලාවේදී තමයි ඇය තමන්ගේ mobile phone එකේ තියෙන Daisyගේ photo එක Coulsonට පෙන්වන්නේ. ඇය මේ ඉන්නේ Daisy කියලා දන්නේ නැහැ. ඒත් මේ Coulsonගේ team member කෙනෙක් කියන එක නම් දන්නවා. මේ නිසා Daisyව බේරා ගන්න Coulson තමන්ගේ සහය ATCU එකට දෙන්න පොරොන්දු වෙනවා. මෙතනදී Coulson සහ Rosalindගේ චරිත රඟපාන Clerk Gregg සහ Constance Zimmer දෙදනා තමන්ගේ චරිත රඟපාන ආකාරය ගැන විශේෂ සඳහනක් කළ යුතුයි. දෙන්නට දෙන්නා දෙවෙනි වෙන්නේ නෑ. ඒ වගේම එක්කෙනක්ට එක්කෙනක් විශ්වාස කරන්නේ නෑ. තමන්ගේ අරමුණු එක්කෙනක්ට එක්කෙනෙක් කියන්නේ නෑ. ඒ වගේම දෙන්නා කථා කරන දෙබස් වලිනුත් ඒ දේවල් අනිත්කෙනාට වදින්නම කථා කරනවා. ඒ වගේම හැමදේටම දෙන්නට තුරුම්පු තියෙනවා. දැනට මේ show එකේ දැක්ක බුද්ධිමත්ම දෙන්නා මේ දෙන්නා කියලයි මට හිතෙන්නේ. මේ රංගනයන් නිසා show එකේ ජනප්‍රියතාව තවත් වැඩි වේවි. සමහරවිට අපිට Coulsonගේ සහ Rosalindගේ romance එකක් ඉස්සරහට බලාගන්නත් පුළුවන් වේවි. තව දෙයක් Coulsonගේ car එක (Lola)දැන් තියෙන්නේ Rosalind ගාවයි. ඒ නිසා ඒක ආයෙ ගන්න Coulson මොනවා හරි කරාවි.

8 – Daisy kissed Lincon!!tumblr_nw7gq268TW1tsowuio2_400

Damn!! මේ දේ දකින්න ඇයි මං හිටියේ කියලත් හිතෙනවා. මොනවා වුණත් අපි හැමෝම ආදරේ කරන Daisy Linconව kiss කරන කොට මට නම් පොඩ්ඩක් විතර අවුල් ගියා. මෙහෙම දෙයක් වෙයි කියලා මං කවදාවත් හිතුවේ නැහැ. කථාව සංකීර්ණ වේගනයි එන්නේ. Lincon Daisy එක්ක ඉන්නයි ඕනේ කියලාත් කියනවා. තමන් SHIELD එකට වැඩ කරන්නේ නැහැ නමුත් Daisyට උදව් කරන්නම් කියලා Lincon කියනවා. කොහොම නමුත් වැඩේ සංකීර්ණ කරන්න වගෙයි writersලට ඕනෙ වෙලා තියෙන්නේ. Lincon එතනින් පැනලා දුවන්නෙත් ඒ නිසා වෙන්න ඕනේ. සමහර විට අපිට Linconගේ වෙනම පැතිකඩක් පෙන්වන්න හදනවද දන්නෙත් නෑ. කවුද දන්නේ අන්තිමට Lincon villan කෙනෙක් වේවිද කියලා.

9 – Fitz kept the reservation for 3 monthstumblr_nw7205REB71r1xalfo1_540

Season 2 එක ඉවර වුණේ Fitz-Simmons දෙන්නා dinner date එකකට යන්න කැමති වීමත් එක්කනේ. ඊට පස්සේ තමයි Simmonsව Monolith එකෙන් වෙන ග්‍රහලෝකෙකට ගියේ. ඔන්න දැන් Simmonsආයෙ ඇවිල්ලා ඉන්නවා. ඒ වගේම Fitz තමන්ගේ පොරොන්දුව කඩ කළේ නැහැ. ඔහු Simmons එනකන් අර book කරපු reservation එක මාස 3ක් තිස්සේ එහෙමම තියන් ඉඳලා. හරියට Fitz Simmons ආයෙ එනවා කියලා බලාපොරොත්තු තියන් හිටියා වගේමයි. මේ දේ නිසා Fitz ගොඩක්ම Simmonsට ළං වේවි. ඒ විතරක් නෙවෙයි මුළු restaurant එකම Fitz, Simmons වෙනුවෙන් වෙන් කරවලා. අනිත් ග්‍රහලෝකයේ ඉඳන් ආවට පස්සේ Simmons බාහිර ශබ්ද වලට තරමක බියක් දක්වන නිසා මේ විදියට restaurant එකම තමන් වෙන් කළ බව Fitz පවසනවා. මේ තරම් දේවල් කරලත් ඇයි Simmons අන්තිමට අඬන්නේ? ඒ සතුටු කඳුළු නම් වෙන්න බෑ. ඇය මොකක් හරි නොකියන දේවල් ගොඩක් තියෙන බවයි මට නම් පේන්නේ. ඒ කියන්නේ Simmons වෙනස් වෙලාවත්ද? ඇයට මොනවා හරි බලයක් ලැබිලාද? නැතිනම් මොකක් හරි දෙයක් හෝ කෙනෙක් හෝ ඇයව මෙහෙයවනවාද? මේ දේවල් දැන ගන්න නම් ඊලඟ episodes එනකන් ඉන්න වේවි .

10 – Hunter gave a hell of a Fighttumblr_nw73ziQJ8j1qzilreo8_250

HYDRA එකට බැඳෙන්න නම් දෙන්නෙක්ගෙ අතරෙ ෆයිට් එකකින් ඉතුරු වෙන කෙනාටයි අවස්ථාව ලැබෙන්නේ. Hunterට හම්බෙන්නේ අර මුලින්ම Hunter ගිහින් හම්බුණ යාලුවායි. Hunter වගේ දෙගුණයක හයියක් ඒ කෙනාට තියෙනවා. කොහොම හරි මුල් ටිකේ හොඳට ගුටි කෑවට knuckle guard එකකින් පහර දෙනවා. මේ පහර වදින Hunterගේ යාලුවා මිය යනවා. හොඳටම ගුටි කෑවත් Hunter කොහොම හරි HYDRA එකට බඳවගන්නවා. Hunterව යොමුවෙන්නේ Wardගේ සහයක Kebo වෙතටයි. එහෙනම් Hunter තමන්ගේ පළිගැනීමට තවත් අඩියක් ළඟා වනවා. ඔය අතරේ එතනදී Agent Mayට කොලොප්පම් කරන්න එන 3 දෙනෙක්ට හොදි නැතුව කෑමක් තමයි හම්බෙන්නේ.

11 – Mack was the best recruit0544373720d54772c74ce871fd959de4

මේ දේ දැනට ආපු episode 3න්ම හොඳටම පෙන්නුම් කළා. ඒ විතරක් නෙවෙයි අපිට දැන් Mackගේ හොඳම වැඩකිඩ බලාගන්න ලැබුලා තියෙනවා. කණ්ඩායමේ May නැති අඩුව තරමකින් හෝ පුරවන්න ඉන්නේ Mack තමයි. ඒ වගේම තමයි කණ්ඩායම සහ SHIELD එකේ පැවැත්මට මහන්සිවෙලා වැඩ කරන බව පේනවා. ඒත් එක්කම Daisyගේ ආරක්ෂාව ගැන වඩාත් සැලකිළිමත්වෙන බවත් අපිට දැකගන්න පුළුවන්. අන්තිමට පෙන්නන රූප රාමු කිහිපයෙන් Mackගේ සහ Daisyගේ යහළුකම ගැනත් යම්කිසි අවබෝධයක් ලබාගන්න පුළුවන්.

12 – Simmons needs to go back? WTF!!tumblr_nw7g8jVUzr1u8ydn2o1_540

කථාවේ post credit scene එක හිතුවට වඩා කථා තේමාව අනිත් පැත්තට හැරෙව්වා කියලයි මට නම් හිතෙන්නේ. Bobbyඑයාගේ training ඉවර වෙලා ආපහු යනකොට lab එකේ simmons ඉන්නවා දකිනවා. Simmons ළඟට යන Bobbi දකින්නේ ඇය අර Monolith එකෙන් කැඩී ඉතිරි වුණු ගල් කැබළි වලින් පර්යේෂණ කරනා බවයි. ආයෙත් ඔය portal එක විවෘත නොවන බව Bobby පවසනවා. නමුත් ඒක යළි විවෘත් විය යුතු බවයි Simmons පවසන්නේ. ඒ වගේම ඇය යළි ඒ ග්‍රහලොව වෙත යා යුතු බවත් ඇය පවසනවා. ඒත් ඒ ග්‍රහලෝකේ ඉඳන් අඅයෙත් ආව Simmons ආයෙමත් ඒකට යන්න හදන්නෙ ඇයි? මෙතන Simmons හැමෝටම නොකියන දෙයක් තියෙනවා. ඒත් ඒ මොකද්ද? ඒ ග්‍රහලෝකේ කෙනෙක් හෝ දෙයක් ඇය පස්සෙන් පන්නනවා කිව්වේ බොරුවටද? ඇත්තටම Simmonsට මොනවද වෙලා තියෙන්නේ? මේ හැමදේ ගැනම කරුණු සාධක එක්ක කථා කරන්න අපි ලෑස්තියි. සමහර විට ඊලඟ සති 2 ඇතුළත් මේ ගැන අපිට හොඳ හෝඩුවාවක් ලැබේවි.

#SmAsHeR

http://comicscript.online.lk/

One thought on “Agents of S.H.I.E.L.D. Season 3 Episode 03 | තෙවන අදියරේ තෙවන කොටසේ විග්‍රහය

  • October 18, 2015 at 11:10 AM
    Permalink

    ජයවේවා ඉදිරියටම යමු ජයවේවා…! මෙන්න මේවට තමයි නියම තෑගි කියන්නෙ.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!